استاندار گیلان تأکید کرد:

نابسامان بودن قیمت یا کمبود کالاهای مورد نیاز مردم، پذیرفته نیست

استاندار گیلان با تأکید به دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار برای انجام هماهنگ وظایف محوله، نابسامان بودن قیمت یا کمبود کالاهای مورد نیاز مردم را امری پذیرفتنی ندانست و گفت: بایستی بر زنجیره تولید و عرضه اجناس، نظارتی دقیق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی در جلسه مشترک کارگروه‌های تنظیم بازار و ساماندهی گندم، آرد و نان استان گیلان و نیز قرارگاه شهید حاج صادق امانی (موضوع تفاهم‌نامه معاون اول رئیس‌جمهوری با فرمانده بسیج مستضعفین درخصوص نظارت بربازار) با اشاره به گلایه‌های مردم از بی‌سامانی قیمت کالاها در بازار، این گلایه‌ها را به‌حق دانست و به اعضای کارگروه تأکید کرد که به تناسب شرح وظایف، فعالیت‌های خود را به درستی انجام دهند.

وی گفت: انتظار دارم مسئولان در این بخش، کارنامه قابل قبولی داشته باشند تا آسیبی، متوجه مردم نباشد و هر روز، شاهد بی‌سامانی قیمت‌ها یا کمبود کالاها نباشیم.

استاندار گیلان تقویت ظرفیت تولید را مورد تأکید قرار داد و افزود: هرگونه التهاب در بازار، گرانی یا کمبود اقلام مورد نیاز مردم، خط قرمز ستاد تنظیم بازار است.

وی ادامه داد: وجود ضابطه بین تولید تا توزیع و مصرف، امری مهم است و نباید این زنجیره، از هم گسسته شود.

عباسی فعالیتِ سوءِ واسطه‌هایی در این زنجیره که هم به تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان، زیان وارد می‌کنند را مورد اشاره قرار داد و گفت: در موضوع تنظیم بازار باید دستگاه‌ها، در هماهنگی با یکدیگر، امور را دنبال کنند وعدم هماهنگی در این خصوص، پذیرفته نیست.

وی تفاهم‌نامه معاون اول رئیس‌جمهوری با بسیج مستضعفین درخصوص نظارت بر بازار را در کنترل و پایش عرضه اجناس و اقلام به مردم، اثرگذار دانست و بر اجرای دقیق آن تاکید کرد.

استاندار گیلان در ادامه سخنانش با اشاره به پرداخت یارانه گندم از سوی دولت، ارائه نان با کیفیت به مردم را موضوعی با اهمیت عنوان و خاطرنشان کرد: بایستی بر کیفیت نانی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد، نظارت جدی‌تری شود.

عباسی اجرای دقیق پیوست دستورالعمل نظارتی آرد و نان را مورد تأکید قرار داد و گفت: گزارش انجام این مصوبه، در جلسه بعدی کارگروه، ارائه شود.

وی با اشاره به ذخیره مناسب گندم در استان، خواستار گزارش منظم ماهانه از این ذخیره به دبیرخانه ستاد شد و به فرمانداران هم تأکید کرد که جلسه‌های ستاد تنظیم بازار شهرستان‌ها را با جدیت و در بازه‌های زمانی مناسب، در راستای جلب رضایت مردم از عرضه کالاها و قیمت مناسب اجناس تشکیل دهند.

در این جلسه طرح ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری درخصوص ترکیب و وظایف کارگروه تنظیم بازار و نیز پیوست دستورالعمل نظارتی آرد و نان توسط رئیس سازمان صمت، اهداف، سیاست‌ها و مأموریت‌های قرارگاه حاج صادق امانی و تشریح تقسیم کار بین دستگاهی توسط فرمانده بسیج اصناف استان و آخرین وضعیت و تغییرات قیمت کالاهای اساسی در بازار توسط رئیس اتاق اصناف مرکز استان بیان شد.

Share