مسئولی داشتیم که آرزوی دیدار با رئیس جمهور آمریکا را در دستشویی داشت؛ اول اسمش «ر» بود

حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک سخنرانی گفت: پس از انقلاب مسئولی در ایران داشتیم که آرزو داشت در راهرو دستشویی سازمان ملل با رئیس جمهور آمریکا دست بدهد، اول اسمش «ر» بود!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید رجایی گفت: در اسناد لانه جاسوسی می‌گویند ما فعلا این نسل را از دست دادیم؛ اما بچه‌های آن‌ها هستند؛ یعنی ۳۰ سال بعد، یعنی دانشجویان کنونی که شروع می‌کنیم به حرف زدن و مسائل را تعریف می‌کنیم؛ بنابراین تصویر عوض می‌شود و جای شهید و جلاد عوض می‌شود.

وی افزود: در اسناد لانه جاسوسی مربوط به سال ۵۷ است که می‌گویند باید کاری کنیم چهره آمریکا و غرب طوری جلوه کند که فرزندان این نسل بپذیرند؛ ۴۰ سال از انقلاب گذشته و نسل جدید نمی‌داند که در مشروطه چه گذشته؛ ۳۰ یا ۴۰ سال بعد هم همین است. همین بلاها را بدتر در قضیه هسته‌ای دارند سر ما می‌آورند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌گویند باید کاری کنیم که نسل فعلی بگویند پدران و مادران ما نفهم بودند که باعث جلوگیری پیشرفت کشور شدند. اگر نتوانیم این مسائل را به نسل جدید منتقل کنیم و خیانت‌های آمریکا را بازگو کنیم ۳۰ یا ۴۰ سال دیگر این‌ها دوباره به کشور برمی گردند و استعمار خود را ادامه می‌دهند

رحیم‌پور ازغدی افزود: هنوز کسانی دارند حرف‌ها و اشتباهات ۵۰ سال قبل را می‌زنند و به اسم تعلیم و تربیت به خورد مردم می‌دهند که در واقع به عنوان پست مدرن، خیانت می‌کنند. آموزش و پرورش مبتی بر این معرفت‌شناسی چه از آب در می‌آید گفتمانی که نمی‌دانی تو را در چه مسیری می‌برد.

وی گفت: حتی به عنوان معلم باید حواسمان باشد خیلی کلمات مانند پست مدرن گفته می‌شود از این کلمات نترسید؛ بلکه باید بدانید معرفت‌شناسی چیست. بعد از انقلاب در این سال‌های اخیر می‌خواستند در بی‌بی سی و وی آی‌ای می‌خواستند ۱۶ آذر را به نفع آمریکا تحریف کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: در سال‌های اخیر راجع به تسخیر لانه جاسوسی چه دروغ‌هایی گفتند و تاریخ را تحریف کردند و می‌گفتند که آمریکا به شما کاری نداشت، شما هی مرگ برآمریکا گفتید و بعد سفارت آمریکا را تسخیر کردید، درواقع برعکس تفسیر می‌کردند. برخی آمدند گفتند که آقای خمینی شعارهای دوران انقلاب را تحت تاثیر کمونیست گفته در صورتی که شعارهای امام از سال ۴۲ آغاز شد. بعضی‌ها به دروغ گفتند که وقتی لانه را گرفتیم باعث شد که جنگ آغاز شد که دروغ است. از همان موقع نقشه جنگ را آمریکا کشیده بود و گفته بود برای اینکه جلوی سقوط بقیه حکومت‌ها را بگیریم جنگ را آغاز کردیم؛ ولی فکر نمی‌کردند که مردم ایران ۸ سال جلو این‌ها ایستادگی کنند.

وی یادآور شد: در این اسناد لانه سال ۵۸ آمده که دو سال دیگر مردم ایران از شدت فقر به خیابان‌ها می‌آیند و می‌توانیم به ایران برگردیم اجازه ندهید شما را بازی بدهند الان ۱۶ آذر ۱۴۰۰ است مراقب باشید همین تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ جلوی خیلی از حوادث را در کشور گرفت. همین تسخیری که الان دارند وارونه برای دانشجویان جلوه می‌دهند. الان سندهای لانه به صراحت اعلام می‌کند باید در ایران کاری کنید که عاشق سبک زندگی غربی شوند. دوباره ما را می‌خواهند به وضعیت قبل از انقلاب برگردانند

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: در سال‌های بعد انقلاب رئیس جمهوری داشتیم که آرزو داشت به سازمان ملل برود و در راهرور یا دستشویی به صورت اتفاقی با رئیس جمهور آمریکا یک دقیقه ملاقات کند. رئیس جمهوری که آخوند بود. همین آدم با یک تماس تلفنی یک دقیقه اوباما کلاه گشادی سر ایران گذاشت و از خوشحالی چند شب نخوابیده بود. اول اسمش «ر» بود! ۱۸ سال با آمریکا مذاکره کردیم نتیجه چه شد؟ تا قوی نشویم این‌ها به ما رحم نمی‌کنند در مذاکره اخیر هم گفتند ایران نمی‌آید به مذاکره. گفتند که اینگونه مذاکره باب میل ما نیست که ایران هم گفت من طبق منافع ملت ایران مذاکره می‌کنم نه باب میل تو این‌ها مذاکره نمی‌کنند می‌خواهند دستور بدهند. اگر قوی باشید و مثل خود آمریکایی‌ها رفتار کنید تازه آن‌ها معنای مذاکره را می‌فهمند.

Share