محمدیاری: وزرا از مجلس رأی اعتماد گرفته‌اند اما پاسخگو نیستند

نماینده مردم طوالش در مجلس با بیان اینکه محدودیت صادرات کیوی کشاورزان را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید سیاست مدونی را در خصوص صادرات کیوی اجرایی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، حسن محمدیاری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۷ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: اینکه وزرا از مجلس رأی اعتماد گرفته‌اند اما هم اکنون پاسخگو نیستند، جای سوال دارد. دغدغه ما نمایندگان، دغدغه مردم است، مناطق کم برخوردار به ویژه استان گیلان و غرب این استان حق دارند از معادن بهره‌مند شوند.

نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس با بیان اینکه وزیر صمت از اختیارات خود به درستی استفاده نمی‌کند، گفت: مناطق کم برخوردار که از مواهب خدادادی برخوردار هستند باید از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: طوالش قطب تولید کیوی در استان گیلان است اما در حال حاضر کشاورزانی که کیوی کشت می‌کردند به دلیل محدودیت صادرات با مشکلات زیادی روبه رو هستند و قیمت این محصول به شدت در حال کاهش است. وزارت کشاورزی باید سیاست مدونی را در خصوص صادرات کیوی داشته باشد و همچنین وزیر کشور باید در این خصوص راهکاری را بیاندیشد تا کشاورزان بیش از این ضرر نکنند

Share