جایگزینی ۱۲ هزار متر شبکه‌های فرسوده برق با کابل خودنگهدار

مدیر توزیع برق شهرستان رشت تاکید کرد: در سال ۹۹ و درکل شهرستان رشت با اعتباری بیش از ۶۲ میلیارد تومان، بالغ بر۴۶۲ کیلومتر کابل خودنگهدار جایگزین شبکه‌های فرسوده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، با اعتباری قریب به۲۰ میلیارد ریال طرح جهادی جایگزینی سیم‌های مسی فرسوده با کابل‌های خودنگهدار با حضور جبار کوچکی نژاد، محمدرضا احمدی و سردار سیدعلی آقازاده نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، سیروس هدایتی‌نژاد مدیر توزیع برق شهرستان رشت در منطقه پیرکلاچای رشت شروع به اجراء شد.

نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان ضمن رضایت از اجرای این پویش اظهار امیدواری کردند که با تامین اعتبار برای تمامی شبکه‌های فرسوده رشت این طرح اجرایی شود.

درحاشیه اجرای این طرح سیروس هدایتی نژاد گفت: طی دو دهه اخیر و به دلیل حادث شدن بلایای طبیعی از جمله بارش‌های برف سنگین، رطوبت بالای هوا و… خسارت عمده‌ای به شبکه‌های توزیع برق وارد شده و همچنین حجم فرسودگی شبکه‌ها افزایش یافته است، لذا بازسازی شبکه‌ها و تاسیسات توزیع برق امری ضروری و اجتناب ناپذیر برای رفاه حال مردم می‌باشد.

وی افزود: کابل‌های خودنگهدار پایداری بسیار زیادی دارد و علاوه بر مقاومت بالا در برابر بحران‌های طبیعی، مشکل ضعف برق را نیز در تابستان برطرف می‌کند و درنهایت رضایت مردم این منطقه را به دنبال خواهد داشت.

مدیر توزیع برق شهرستان رشت تاکید کرد: در سال ۹۹ و درکل شهرستان رشت با اعتباری بیش از ۶۲ میلیارد تومان، بالغ بر۴۶۲ کیلومتر کابل خودنگهدار جایگزین شبکه‌های فرسوده شده است.

هدایتی نژاد خاطرنشان کرد: این طرح در منطقه پیرکلاچای با تلاش ۱۸ سیمبان و ۸ اکیپ اجرایی به اجراء درآمد.

وی با اشاره به اینکه در سالجاری نیز بیش ۱۵۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در شهرستان رشت احداث شده است افزود: با احداث کابل خودنگهدار بخش بسیار زیادی از مشکلات شبکه‌های برق فشار ضعیف شهرستان رشت مرتفع خواهد شد و نتایج آن در فصول گرم و سرد سال برای تمامی شهروندان ملموس و قابل مشاهده خواهد بود.

Share