تکلیف بزرگترین تالار فرهنگی هنری شمال کشور هنوز معلوم نیست

شست مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با مسئولان شهرداری رشت، به دلیل حضور نیافتن شهردار بی نتیجه ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  در نشست روز گذشته (۲ آذر ۱۴۰۰) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پاسخ به درخواست دوباره کارشناسان شهرداری رشت مبنی بر واگذاری تالار بدون ترک تشریفات به آن‌ها، گفت: به دلیل نداشتن بالابر و ماشینری به هیچ عنوان حاضر به امضای ترک تشریفات نیستم و پیش از این هم درخواست وزارتخانه برای ترک تشریفات به موسسه فرهنگ و هنر را قبول نکرده بودم.

 فیروز فاضلی دوباره از شهرداری خواست با حفظ مالکیت زمین برای واگذاری تالار براساس ماده ۲۷ به بخش خصوصی موافقت کند که به دلیل نبود شهردار، کارشناسان شرکت کننده در جلسه این تصمیم را خارج از اختیار خود دانستند و در حیطه‌ی اختیارات شهردار عنوان کردند.

این نشست در حالی بدون حضور شهردار رشت برگزار شد که براساس پیگیری خبرگزاری صدا وسیما در گیلان، سید امیر حسین علوی شهردار رشت ۱۳ روز پیش در جلسه‌ای فوق العاده در این خصوص، قول داده بود که طی مدت ۱۰ روز به یک جمع بندی در خصوص تعیین تکلیف مشکل دو مالکیتی زمین این تالار برسند.

 بزرگترین تالار مرکزی شمال کشور در رشت که با بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی پس از ۱۱ سال ۱۵ اسفند ۹۷ در سفر رییس هیات دولت دوازدهم به گیلان به بهره برداری رسید، دوسال است که تعطیل است.

 تالار مرکزی رشت با ۱۹ هزار متر مربع مساحت و ۱۵ هزار مترمربع زیربنا ظرفیت هزار و ۴۰۱ نفر را دارد. این تالار در سه طبقه ساخته شده است که شامل ۴ سالن اصلی، اتاق‌های تخصصی شامل سالن‌های تمرین، کتابخانه و گالری است.

 زیربنای فضای فرهنگی و هنری گیلان ۵۷ هزار و ۶۵۲ مترمربع است. سرانه فضای فرهنگی و هنری کشور ۲۰ و گیلان ۲۰۰ سانتی مترمربع است.

 

Share