تحقق تأکیدات رهبری در خصوص مدیران جهادی و انقلابی، مطالبه من از مسئولان است

استاندار گیلان فرهنگ ما می‌توانیم را از مؤلفه‌های بارز بسیجیان خواند و با تأکید بر اینکه بایستی تفکر، اندیشه و روحیه بسیجی در جامعه زنده شود؛ گفت: تحقق تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص مدیران جهادی و انقلابی، مطالبه من از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و شاخصی برای ارزیابی آنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم نمایش اقتدار بسیجیان گیلان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان در مصلی امام خمینی رشت و با حضور پرشور بسیجیان برگزار شد؛ بسیج و بسیجی را واژه‌هایی منحصر به فرد در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: بسیج در درون مردم است و نمی‌تواند صرفا در یک تشکیلات بگنجد.

وی با بیان اینکه بسیج می‌تواند یک تفکر و فرهنگ باشد و در مؤلفه‌های مختلف بازگو شود، افزود: یکی از مولفه‌ها معامله با خداست چراکه بسیجی به خدا عشق می‌ورزد و در این مسیر، همه داشته‌های خود را فدا می‌کند.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: سرباز ولایت بودن مولفه دیگری‌ست که بسیجی با یک اشاره ولی، بصیرت را در خویش احیاء می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان حرکت بصیرانه خود را در همه عرصه‌ها به نمایش می‌گذارد، گفت: بسیجی با بصیرت اجازه سرگردانی در غبار فتنه را نمی‌دهد و گیلانیان ولایتمدار و بصیر در فتنه سال ۸۸ که خیلی از مدعیان لغزیدند، یک روز جلوتر در هشتم دی ماه در صحنه حضور داشتند و حماسه‌ای ماندگار، خلق و دشمنان را مأیوس کردند.

استاندار گیلان، مقاومت را یکی دیگر از مؤلفه‌های بسیجیان دانست و با اشاره به تلاش دشمنان با همه قدرت و توان و تحریم‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی برای آسیب به کشور، اظهار کرد: اگر این تحریم‌ها در کشور دیگری اجرا می‌شد؛ قطعاً منجر به نابودی بود اما ملت بسیجی ما آرزوی دشمنان را بر باد داد.

وی با بیان اینکه برخی در گذشته آب خوردن را به برجام گره می‌زدند اما امروز از کشورمان برای حضور در مذاکرات التماس می‌کنند، افزود: شجاعت مولفه دیگر بسیجی است که نمونه بارز آن در ماه گذشته توسط سپاهیان دریادل در دریای عمان به نمایش گذاشته شد.

دکتر عباسی با بیان اینکه شجاعت در چهره شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان الگو و اسوه برای بسیجیان است، افزود: شهید سلیمانی با حضور در حلقه‌های محاصره شده در عراق، سوریه و مرزهای کشورمان با کمک بسیجیان دشمنان را ناامید کرد.

وی فرهنگ ما می‌توانیم را یکی دیگر از مؤلفه‌های بارز بسیجیان عنوان و با اشاره به اینکه این موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب مشهود است، خاطرنشان کرد: باید از توانمندی خود بهره بگیریم و داشته‌ها و ظرفیت‌های موجود را احیاء کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه شنیدن اسم بسیجی به واسطه تجلی واژه ما می‌توانیم در دل دشمن رعب و وحشت ایجاد می‌کند، افزود: بسیجی شهید تهرانی مقدم با ورود فناوری به کشور، اقتدار موشکی را تجلی بخشید و امروز ما را به قدرتمندترین کشور تبدیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه دانشمندان هسته‌ای نیز قدرت ما را به رخ جهانیان کشیدند، گفت: باید تفکر، اندیشه و روحیه بسیجی را در جامعه و نیز مدیران زنده کنیم.

استاندار گیلان، تحقق تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص مدیران جهادی و انقلابی را مطالبه خود از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شاخصی برای ارزیابی عنوان و تصریح کرد: سرمایه انسانی کشورمان باید با روحیه جهادی به مردم خدمت کنند.

وی با بیان اینکه وقتی رهبری معظم برای تزریق واکسن آستین بالا می‌زنند نباید افراد جامعه منتظر بمانند، گفت: کسب رتبه نخست گیلان در اجرای واکسیناسیون ، به واسطه مشارکت بسیجیان در طرح سلامت محور شهید حاج قاسم سلیمانی و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی است.

دکتر عباسی بسیجیان را مایه آرامش شهروندان دانست و اظهار کرد: مطیع منویات رهبر معظم انقلاب هستیم و با اجرای سیاست‌های دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله دکتر رئیسی باید مشکلات و موانع پیشرفت گیلان را از سر راه برداریم.

وی به دیدار اخیر خود با سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های سپاه برای رفع محرومیت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: با تکیه بر توانمندی مردم، بسیج و دیگر نهادهای دولتی و انقلابی می‌توانیم مشکلات را برطرف سازیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه در تغییر مدیران، افراد از خانواده های شهید و بسیجی منصوب می‌شوند، گفت: با مدیریت جهادی و انقلابی، جوانگرایی، تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب، مشکلات اشتغال، مسکن، صنعت، کشاورزی و گردشگری را باید برطرف کرد.

وی به تشکیل جلسه بررسی مشکلات سه استان شمالی به ریاست رئیس‌جمهوری در روز پنجشنبه هفته جاری اشاره و خاطرنشان کرد: آینده کشور را با حضور مردم عزیز رقم می‌زنیم و تا زمانی که برکت خون شهدا وجود دارد دشمنان اجازه جسارت به این کشور را نخواهند داشت.

استاندار گیلان با بیان اینکه به جوانان بسیجی و عزم و اراده‌ آنان افتخار می کنم، گفت: با قوت راه شهیدان را در ساختن ایرانی آباد و گیلانی سربلند ادامه خواهیم داد.

Share