بسیج بهترین الگوی مدیریت جهانی است | بسیج حلاج مشکلات است

فلاحتی با بیان اینکه بسیج بهترین الگو در مدیریت جامعه جهانی است گفت: عملکرد بسیج در این سال‌ها به گونه‌ای بوده که بعنوان مدل در سایر کشورها الگوبرداری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار محمد عبدالله‌پور در دیدار جمعی از فرماندهان و معاونین سپاه قدس گیلان با نماینده ولی فقیه در گیلان با تقدیر از حمایت‌های همه جانبه آیت الله فلاحتی از سپاه و بسیج، اظهار کرد: روحیه بسیج و تفکر بسیجی در کشور و استان موجب امیدافزایی در جامعه شده است.

وی با اشاره به نگرش و نگاه بسیجی مردمان گیلان زمین افزود: مردم گیلان در آوردگاه‌های مختلف نشان دادند که یک بسیجی واقعی هستند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شیوع کرونا و عملکرد مثبت و اثرگذار سپاه و بسیج در مبارزه با کرونا بیان کرد: سپاه و بسیج در ایام کرونا در کنار جبهه سلامت بود و پا به پا برای سلامت مردم کوشید.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه گیلان مقام نخست واکسیناسیون در کشور را کسب کرد گفت: با حضور بسیجیان در کنار بهداشت و درمان در انجام واکسیناسیون تجربه بسیار ارزشمندی بود که گیلان را در کشور ممتاز کرد.

وی، بسیج را حلاج مشکلات و بحران‌ها در عرصه‌های مختلف دانست و افزود: تجربه نشان داده که بسیج می‌تواند در همه بحران اثرگذار و موفق عمل کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان گریزی هم به مشارکت در انتخابات اخیر و ایجاد حفره‌ی ناامیدی جامعه زد و تصریح کرد: بسیج با تلاش فراوان توانست برخی حفره‌های ناامیدی در جامعه را پر کند و مردم را به پای صندوق‌های رای بکشاند و از این رو مشارکت از ۴۲ درصد به ۵۷ درصد افزایش پیدا کرد.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به روحیه محرومیت‌زدایی بسیج در جامعه، بیان کرد: توزیع روزانه بیش ۴ هزار بسته معیشتی در گیلان در محلات و مناطق آسیب‌پذیر بخشی از اقدامات بسیج در حوزه محرومیت‌زدایی بوده است.

وی با اشاره به نقش اثرگذار طیبه شجریه صالحین در تربیت افراد انقلابی و دینی، افزود؛ پرورش قریب ۱۵۰۰ قاری بعنوان حافظان قرآن از دیگر اقدامات انسان‌سازی بسیج بوده و این تعداد به ۳ هزار نفر رسیده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با استناد از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «بسیج کلید حل مشکلات کشور است»، گفت: بسیج با روحیه انقلابی که دارد در هر مشکل و بحرانی ورود کند، آن مشکل و بحران را حل می‌گند.

بسیج بهترین الگوی مدیریت جهانی است

آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با فرماندهی و معاونین سپاه قدس گیلان با تبریک گرامیداشت هفته بسیج به تشریح فلسفه شکل گیری این شجره طیبه پرداخت و اطهار کرد: تشکیل بسیج حرکت بزرگی بود که تضمین کننده دوام و قوام انقلاب شد.

وی با اشاره به تلاش‌های بسیج در عرصه‌های مختلف، افزود: تلاش‌های بسیج در این ۴۲ سال بر هیچ احدی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه کارنامه درخشان بسیج سرشار از خدمت مخلصانه به مردم است، گفت: بسیج نگاه و تفکرش فقط خدمت خالصانه و صادقانه به مردم بوده و هست.

آیت الله فلاحتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم، بیان کرد: روح بلند و ملکوتی حاج قاسم بر همه عالم حاکم است و همه از وی به نیکی و بزرگ مردی یاد می‌کنند.

وی با اشاره به درجات مختلف شهدا در عالم، اضافه کرد: شهدا در بهشت دارای درجات مختلفی هستند که یکی از بالاترین درجات از ان شهید حاج قاسم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب اسلامی، اطهار کرد: در بسیج شاهد رویش‌های بزرگی بوده و هستیم و استمرار این رویش‌ها در بسیج موجب قوام بخشی انقلاب می‌شود.

فلاحتی با اشاره به اقدامات ارزشمند سپاه و بسیج در عرصه‌های مختلف بیان کرد: بسیج در همه بحران‌ها از قبیل سیل، زلزله و کرونا مرد اول میدان بوده و با تلاش‌های خستگی ناپذیرشان موجب دلگرمی مردم شده اند.

وی، باورمندی نظام بر پایه روحیه بسیجی و انقلابی، اضافه کرد: نظام اسلامی با روحیه بسیجی دوام و قوام پیدا می‌کند و جز با تفکر و روحیه بسیجی نمی‌توان بر مشکلات فائق آمد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم زمان‌شناسی و تقویت علم و آگاهی بسیج در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد: بسیج بهترین حلقه اتصال هم گرایی، ایجاد وحدت و همدلی بین دستگاه هاست.

فلاحتی با بیان اینکه بسیج بهترین الگو در مدیریت جامعه جهانی است گفت: عملکرد بسیج در این سال‌ها به گونه‌ای بوده که بعنوان مدل در سایر کشورها الگوبرداری شده است.

وی با تاکید بر تکلیف محوری بسیج در عرصه‌های مختلف، اضافه کرد: هر گاه مسئولان نطام بر اساس تکلیف محوری و دستورات و منویات مقام معظم رهبری حرکت نکردند در آن برهه نظام ضربه خورده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از عملکرد دولت یازده و دوازدهم روحانی، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در اکثر محورها و تصمیم گیری‌ها بر اساس منویات رهبری حرکت نکرد و مردم با چالش جدی روبرو کرد.

فلاحتی با بیان اینکه اهل سیاه نمایی نیستیم تصریح کرد؛ دولت گذشته بر اساس تفکر و روحیه بسیجی عمل نکرد و کشور دچار عقب ماندگی‌های فراوان در بخش‌های مختلف شد.

وی افزود: چندین سال طول می‌کشد تا کشور در ریل اصلی حرکت به سوی توسعه و پیشرفت برگردد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بصیرت افزایی را یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های بسیج در عرصه‌های مختلف برشمرد و بیان کرد: افزایش بصیرت در جامعه از وظایف مهم بسیجیان در عرصه‌های مختلف است و تا حدودی در جامعه تحقق یافته است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر سوق دهنی جوانان و نوجوان به سمت بسیج، تصریح کرد: جوانان را می‌بایست به سمت بسیج و تفکر بسیجی سوق دهیم و تا توان داریم جذب حداکثری داشته باشیم.

به گفته وی، حضور میدانی بسیج در عرصه‌های مختلف سیل، زلزله و کرونا نشان دهنده تعهدپذیری بسیج به نظام و انقلاب است.

Share