شهرک صنعتی سیاهکل ظرفیت‌های بالقوه ای دارد|کاروانسرای تی تی در تیرماه ثبت جهانی می شود

حیدری نژاد با اشاره به افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سیاهکل و بازدید از دو واحد تولیدی، گفت: شهرک صنعتی میتواند نسبت به امروز فعال‌تر باشد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رحمت حیدری نژاد در جلسه شورای اداری سیاهکل با حضور استاندار گیلان با بیان اینکه شهرستان سیاهکل ۲۲۲ شهید و ۴۶۰ جانباز تقدیم انقلاب کرده است، افزود: وجود امامزادگان در این شهرستان نشان دهنده روح بلند مردم منطقه است که مأمنی هستند برای همه عاشقان به تشیع.

فرماندار سیاهکل با اشاره به جاذبه های گردشگری شهرستان سیاهکل نظیر جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان، پیرکوه، دیلمان و اسپیلی که هر کدام از آنها مأمنی برای علاقه مندان به طبیعت و عاشقان ایران هستند، گفت: چشمه لاریخانی، آبشار لونک و بابا ولی و حمام دیلمان، خانه عضدی، کاروانسرای تی تی که در تیرماه ثبت جهانی می شود، از دیگر جاذبه های گردشگری منطقه هستند.

حیدری نژاد با بیان اینکه در سیاهکل علاوه بر برنج، چای، گردو و فندق امروز در منطقه دیلمان زیر کشت زعفران طلای سرخ نیز رفته است، افزود: در ۲۰ هکتاری که کشت شده بالغ بر ۳ میلیارد تومان درآمد حاصل شده و زعفران توسط کشاورزان به کویت و برخی کشورهای اروپایی صادر شده است.

فرماندار سیاهکل افزود: امیدواریم با حمایت بیشتر جهاد کشاورزی، بانکهای عامل و استانداری گیلان از کشاورزان شاهد تولید زعفران بیشتری باشیم.

حیدری نژاد با قدردانی از استاندار گیلان و بازدید از کمربندی خیام که به معضلی برای سیاهکل تبدیل شده است، گفت: با اتمام این پروژه خنده بر لبان مردم خواهد نشست.

وی افزود: در طول هشت ماه گذشته با خیابانی به نام مظلوم مواجه شدم که واقعا مردم آن مظلوم هستند و در نیمه های شب صدای غرش کامیون ها موجب وحشت مردم می شود و انشاالله با دستور حضرتعالی و اقدامات ما در شهرستان از کار فروبسته مردم در خیابان خیام و کوچه مظلوم گره گشایی کنیم.

حیدری نژاد گفت: پیشنهاد ما این است که جهت تسریع در کار این مسیر به مجوز سیاهکل به سنگر متصل شود که اعتباراتی از سوی نماینده و همچنین ۱/۵ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان برای این پروژه اختصاص یافته است.

وی با اشاره به بازدید از مخازن زمینی ۶۰۰ و سه هزار متر مکعبی در روستای کرف‌پشته، گفت: امیدوارم شاهد این باشیم که آب شرب در لوله ها به جریان بیفتد.

حیدری نژاد با اشاره به افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سیاهکل و بازدید از دو واحد تولیدی، گفت: شهرک صنعتی میتواند نسبت به امروز فعال‌تر باشد چرا که ظرفیت‌های بالقوه ای دارد و تصفیه خانه آن آبهای آلوده را تصفیه کرده و به چرخه کشاورزی وارد می کند.

وی افزود: شرکتهای خوبی فعال هستند و شرکتهای دیگری منتظرند و انتظار داریم از گرید سه به گرید ۴ تبدیل شود چرا که شرکتها برای توسعه خود نیازمند این گرید  هستند.

حیدری نژاد اظهار کرد: شهرک گلخانه ای دیسام ظرفیت بالقوه ای برای شهرستان است که با تلاش تمام مدیران اگر توسعه پیدا کند موفقیت خوبی برای صادرات گلخانه ای خواهیم داشت.

Share