رشد ۱۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری انزلی+ جزئیات

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۱۲ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری انزلی طی هشت ماه گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حمید رضا آبایی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعلام رشد ۱۲ درصدی میزان تخلیه و بارگیری طی هشت ماه گذشته سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیون تن کالا از مجتمع بندری انزلی تخلیه و بارگیری شده است.

وی غلات، کالاهای اساسی، روغن نباتی، فلزات، محصولات کشاورزی، کالاهای معدنی و ساختمانی، شیشه، کاشی مواد اولیه و شیمیایی، تخته و چوب، کاغذ و مقوا، کانتینر و سایر موارد را از جمله کالاهایی اعلام کرد که در بندرانزلی تخلیه و بارگیری شدند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: طی هشت ماهه سال جاری تا کنون ۱۷ هزار تن کالا از مجتمع بندری انزلی به مقاصد کشورهای عضو اوراسیا ترانزیت شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۳ درصد رشد داشت.

آبایی خاطر نشان کرد: از فروردین تا آبان ماه جاری نیز سه هزار و ۵۰۲ TEU کانتینر در مجتمع بندری انزلی تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲/۲ درصد رشد داشته است.

مجتمع بندری انزلی با سابقه ۳۰۰ساله در عرصه حمل و نقل دریایی همواره منطقه مورد توجه بازرگانان و تجار کشور بوده است و امروز با ۱۷ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری ۱۰ میلیون تن کالا در سال بزرگترین و مجهزترین بندرگاه ایرانی حاشیه دریای خزر محسوب می‌شود.

این مجتمع بندری یکی از پرسابقه‌ترین بنادر ایران و از مهمترین و بزرگترین بنادر شمال کشور محسوب می‌شود که با قرار گرفتن در کریدورهای بین المللی از قبیل نوستراک و تراسیکا و غیره از دیرباز عهده دار نقش برجسته در صنعت حمل و نقل دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپایی بوده است.

Share