دادستان بندرانزلی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

به عنوان مدعی العموم در راستای پیگیری و احقاق حقوق عامه گام برمی‌داریم

دادستان شهرستان بندرانزلی با تصریح براینکه در شرایط جنگ اقتصادی اولویت کشور همکارهای نهادهای دولتی در مسیر جلوگیری از تضییع بیت المال و حمایت از تولید کننده است اضافه کرد: به عنوان مدعی العموم در راستای پیگیری و احقاق حقوق عامه گام برمی‌داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اکبر سبحانی، دادستان شهرستان بندرانزلی در جریان دیدار از این منطقه با علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص سازوکار توسعه همکاری‌ها به بحث و تبادل نظر پرداخت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این جلسه با ارائه تحلیلی از افزایش میزان مصرف فرآوردهای دامی و شرایط سخت پیش آمده جهت تهیه‌دان مرغ و طیور کشور که منجر به افزایش قیمت آن شده؛ اظهار داشت: براساس قانون و مقررات جاری در این منطقه، هیچ محدودیت زمانی جهت ترخیص کالا وجود ندارد و کالاهایی که شامل مرور زمان می‌گردد به سرعت به گمرک کشور اطلاع داده می‌شود.

اکبری مقدم با اشاره به امکانات بندری و لجستیکی موجود در مجتمع بندری کاسپین، افزود: بندر کاسپین یکی از بنادر نسل سوم منطقه محسوب می‌شود که در صورت اتصال به خط ریل سراسری نیازمند افزودن بر توان عملیاتی و سرعت ارائه خدمات خواهد بود در نتیجه خروج به موقع و سریع کالا و وارد شدن به چرخه تولید و بازار در اولویت کاری قرار دارد و براین اساس سازمان منطقه آزاد انزلی آماده هر گونه همکاری با دستگاه قضایی در مسیر تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی به فعالین اقتصادی است.

دادستان شهرستان بندرانزلی در این نشست با تصریح براینکه در شرایط جنگ اقتصادی اولویت کشور همکارهای نهادهای دولتی در مسیر جلوگیری از تضییع بیت المال و حمایت از تولید کننده است اضافه کرد: به عنوان مدعی العموم در راستای پیگیری و احقاق حقوق عامه گام برمی‌داریم.

سبحانی با اشاره به برخی ناهماهنگی‌ها میان دستگاه‌های اجرایی که منجر به خروج برخی این نهاده‌ها شده، از تعیین تکلیف ۱۰۰۰ تن از این نهاده‌ها که قابل مصرف نبوده و بنا به استعلام جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی این نهاده‌ها فقط قابلیت مصرف ثانویه یعنی صنعتی دارا می‌باشند، خبر داد و گفت: نظارت بیشتر براساس دستورالعمل‌های ابلاغی قوه قضائیه بیشتر خواهد شد و در این مسیر اعمال قانون خواهد شد و در این میان باید توجه داشت شرایط نگهداری انبارها و سیلوها باید استاندارد و مطلوب باشد تا زمینه ضایع شدن چنین کالایی فراهم نگردد، در نتیجه کالاهای فاسد شدنی باید ظرف سه ماه ترخیص شوند.

گفتنی است در این نشست عضو هیأت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان بهمراه مدیران سازمان و دادگستری شهرستان بندر انزلی حضور داشتند و هیأت همراه از انبارهای حوزه بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آوردند.

Share