با همراهی جمعی از مسئولان؛

بازدید استاندار از انبار اموال تملیکی گیلان | مبارزه با قاچاق، حمایت عملی از تولید است

استاندار گیلان مبارزه با قاچاق کالا را حمایت عملی از تولید و تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده، عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی در حاشیه بازدید از انبار اموال تملیکی گیلان به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه با ورود کالاهای قاچاق به کشور اشاره و اظهار کرد: اموال و کالاهایی که به صورت غیرقانونی وارد استان می‌شوند، در این انبار ضبط و مورد رسیدگی قضایی قرار می‌گیرد.

وی بر لزوم به حداقل رسیدن زمان ورود کالا به انبار و تعیین تکلیف آن‌ها تأکید کرد و افزود: طی سال میلیاردها دلار کالای قاچاق به کشور وارد می‌شود که با ضربه به تولید داخلی، نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت تشدید نظارت‌ها بر مبادی ورودی و خروجی و ارزیابی دقیق کالاها برای جلوگیری از عرضه اقلام قاچاق تأکید و تصریح کرد: باید از همه بسترها در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی استفاده شود.

وی رسیدگی به کالاهای فاسدشدنی را جزء اولویت‌ها دانست و گفت: دستگاه‌های متولی با هماهنگی بیشتر ضمن تسریع امور، از اتلاف کالاها و تضییع حقوق افراد جلوگیری کنند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: ترخیص کالاهای اساسی موردنیاز مردم که با موادغذایی، سلامت و مواد اولیه چرخه تولید مرتبط هستند، نباید حتی یک روز هم معطل بماند.

در جریان این بازدید که معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی و امور اقتصادی استاندار، رئیس سازمان صمت و مدیران کل تعزیرات حکومتی و گمرکات استان نیز حضور داشتند؛ مدیرکل اموال تملیکی گیلان گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و فرآیند کشف اموال تا ارائه پرونده به دستگاه قضایی بیان کرد.

 

 

Share