اختلال فنی در شبکه سوخت رسانی کشور | عرضه بنزین فعلاً با نرخ آزاد

سخنگوی وزارت نفت گفت: مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت سوخت موجب وقفه در فرایند سوخت رسانی شد، اما مردم می‌توانند مانند سابق از بنزین با نرخ آزاد جایگاه‌ها استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، گزارش‌ های میدانی و مردمی حاکی از این است که از ساعتی پیش پمپ بنزین ها در اغلب نقاط کشور دچار وقفه و اختلال در سرویس دهی شده اند.

علی فروزنده در مصاحبه با صدا و سیما، با اشاره به اینکه از ساعتی قبل مشکل فنی در سامانه کارت سوخت اتفاق افتاد و استفاده از کارت سوخت دچار وقفه شد گفت: هم اکنون سوختگیری در جایگاه‌های پمپ بنزین با نرخ آزاد در سراسر کشور بدون مشکل ادامه دارد.

وی افزود: سامانه کارت سوخت توسط همکاران شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی از مدار خارج شده و مردم می‌توانند بنزین را به نرخ آزاد بزنند.

فروزنده به مردم اطمینان داد: با توجه به اینکه سامانه کارت سوخت آفلاین است سهمیه‌های آن‌ها ذخیره شده و مشکلی برای سهمیه‌های ذخیره شده در کارت‌ها بوجود نمی‌آید.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت افزود: کارشناسان شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در حال بررسی و رفع مشکل ایجاد شده هستند و به محض رفع مشکل، به هموطنان اطلاع رسانی لازم را خواهیم کرد.

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت کشور در همین راستا اظهار کرد: فعلا امکان سوختگیری با کارت سوخت نیست فقط امکان سوخت گیری برای بنزین و گازوئیل آزاد وجود دارد.

همچنین سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: جلسه‌ای فوری درباره این موضوع در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد.

Share