۸۰ سال است ورزش را ترک نکرده‌ام و نشاط یک جوان ۴۰ ساله را دارم!

آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: بنده به دلیل پایبندی و استمرار بر ورزش هم اکنون از نظر فشارهای قلبی و عروقی نشاط یک جوان ۴۰ ساله را در خود احساس می‌کنم و پزشکان نیز اخیرا بر این مساله صحه گذاشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: بنده ۹۶ سال سن دارم و از ۸۰ سال قبل ورزش را ترک نکرده‌ام و امروز هر چیزی که دارم از استمرار در ورزش است.

آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، اظهار کرد: بنده به دلیل پایبندی و استمرار بر ورزش هم اکنون از نظر فشارهای قلبی و عروقی نشاط یک جوان ۴۰ ساله را در خود احساس می‌کنم و پزشکان نیز اخیرا بر این مساله صحه گذاشته‌اند.

وی با اشاره به ضرورت تغذیه سالم در بین جوانان، گفت: بنده در برخی امور مانند کوهنوردی حاضر هستم با برخی جوانان امروزی مسابقه بگذارم.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم همگانی شدن ورزش در بین مردم، ادامه داد: ورزش اگر مستمر و مداوم باشد سبب قدرت جسمانی انسان می‌شود و اگر استمرار در آن نباشد سبب خسارت و سستی بدن می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اعتماد پیامبر گرامی اسلام (ص) به جوانان، بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان باید به مشکلات جوانان توجه کند و سعی کند چالش‌های پیش روی آن‌ها را از میان بردارد.

سجادی: در دولت سیزدهم تلاش می‌شود مطالبات جوانان از نظام پاسخ داده شود

سید حمید سجادی در دیدار آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید، عنوان کرد: جمهوری اسلامی از ورزش علاوه بر مباحث آمادگی جسمانی و نشاط برای تحکیم خانواده، وحدت ملی، غرورآفرینی و افزایش اعتماد ملی بهره می برد.  ورزش های بومی-محلی و عشایری در دوره جدید وزارت ورزش وجوانان مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 سجادی با تاکید بر حمایت از رشته ورزشی چوگان افزود: این رشته ورزشی ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در ایران قدمت داشته است. حمایت از ورزش بومی و باستانی چوگان یکی از اولویت های مهم این وزارتخانه در دوره جدید است.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: کمان گیری با اسب یکی از ورزش ها و سنت های دیرینه ایرانیان است که امروز در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته و خود را در سطح یک ورزش حرفه ای معرفی کرده است.

سجادی با اشاره به ظرفیت های سنت های دیرینه ایرانی تصریح کرد: بسیاری از رشته های بومی و محلی ایران مورد توجه سایر ملل قرار گرفته و این رشته های مهیج به کشورهای دیگر صادر شده است.

Share