رضایی در تشریح کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه:

مجردها نیز امکان ثبت نام برای خانه‌های جهش تولید مسکن را خواهند داشت

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی قول داد که شرایط را برای متقاضیان قانون جهش تولید مسکن تسهیل کند به گونه‌ای که حتی افراد مجرد هم امکان ثبت نام داشته باشند و هنگام تحویل مسکن عقدنامه و سند ازدواج خود را ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضائی کوچی در تشریح نشست روز سه شنبه (۲۷ مهر ماه )کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی گفت: قانون جهش تولید و تامین مسکن، انقلابی در حوزه مسکن و اشتغال در کشور ایجاد می‌کند. از طرفی  بسیاری از افراد جامعه که در شرایط عادی امکان خانه دار شدن را ندارد، بدین این وسیله خانه دار می‌شوند.

وی اظهار کرد: برای اجرای قانون جهش تولید مسکن باید همراهی و هماهنگی کامل میان مجلس و دولت ایجاد شود. البته آقای رستم قاسمی به عنوان نماینده دولت در حوزه مسکن و کمیسیون عمران از جانب مجلس تعامل بسیار خوبی و نزدیکی با یکدیگر دارند و معمولا هر دو هفته یک بار به صورت رسمی و غیر رسمی جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا قانون مذکور به صورت کامل عملیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی اراده جدی برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی تا پایان دولت دارند. تمام مولفه‌ها برای تحقق این مهم از جمله تامین زمین، تسهیلات بانکی و … پیش بینی و هماهنگی خوبی نیز میان ارکان مختلف دولت ایجاد شده و وزرای دیگر نیز پای کار هستند. از این رو با توجه به اراده وزارت راه و شهرسازی خوش بین هستیم که یک میلیون واحد در سال ساخته شود. از فردا نیز ثبت نام برای خانه های جهش تولید مسکن آغاز خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران قول داد که شرایط را برای متقاضیان مسکن قانون جهش تولید تسهیل کند به گونه‌ای که حتی افراد  مجرد هم امکان ثبت نام داشته باشند و هنگام تحویل مسکن عقدنامه و سند ازدواج خود را ارائه کنند. امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن این پروژه باشیم.

Share