طرح جامع تقسیمات کشوری با توجه به مطالبات در حال تدوین است

وزیر کشور گفت: طرح جامع تقسیمات کشوری با توجه به مطالباتی که از استان‌های مختلف و نمایندگان مجلس دریافت شده در حال تدوین است و مقدمات این طرح انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایرنا، احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه آیین معارفه استاندار جدید یزد،د ر خصوص مطالباتی که از سوی استان‌ها در زمینه بازنگری در تقسیمات کشور مطرح می شود، اظهار داشت: اقدامات اولیه برای تهیه طرح جامعی در این زمینه برای ارائه به مجلس صورت گرفته است اما با توجه به حساسیت هایی که در این زمینه وجود دارد ، این طرح باید به صورت عالمانه با رعایت ملاحظات استان ها و کل کشور برای ارائه به مجلس آماده شود.

وی تصریح کرد: برخی مراحل این کار تا کنون انجام شده و ارائه های اولیه ای نیز در این زمینه صورت گرفته اما برای ارائه به مجلس شورای اسلامی هنوز این طرح تکمیل نشده است که در این زمینه برنامه ریزی های لازم برای شتاب بخشی به طرح نهایی در حال انجام است.

وزیر کشور که برای شرکت در آیین معارفه استاندار جدید یزد به این استان سفر کرده است، قبل از شرکت در این آیین دکتر وحیدی با حضور بر تربت پاک شهدای استان و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام و همچنین با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز دیدار کرد.

در آیین معارفه استاندار جدید یزد که با حضور وزیر کشور برگزار شد، از خدمات محمدعلی طالبی استاندار پیشین یزد قدردانی و مهران فاطمی به عنوان استاندار جدید معرفی شد.

Share