ریاست جمهوری تصریحا اعلام کنند مسئولیت اقتصادی کشور با کیست؟

نادران گفت: جسارتا ریاست جمهوری تصریحا اعلام کنند مسئولیت اقتصادی کشور با کیست؟ هرچند شفاها و تلویحا اعلام کرده‌اند. راهبردها، خط مشی‌ها و نقاط کلیدی اقتصاد کشور را چه کسی تبیین می‌کند؟ اجازه می‌خواهم اعلام کنم به شدت از پراکندگی نظارت آقایان وعدم تعیین مسئول حوزه اقتصادی نگران هستم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، الیاس نادران در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: خوشبختانه دولت مستقر شده و ارکان آن شکل گرفته و آرامش نسبی بر بازارها حاکم شده است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قبلا هم گفته ام، اقتصاد پاشنه آشیل دولت رئیسی است؛ اینکه بزرگانی در حوزه اقتصاد را در کنار هم جمع کنیم، بسیار پسندیده است اما مهمتر هماهنگی تیم و سرداشتن آن است.

وی ادامه داد: جسارتا ریاست جمهوری تصریحا اعلام کنند مسئولیت اقتصادی کشور با کیست؟ هرچند شفاها و تلویحا اعلام کرده‌اند. راهبردها، خط مشی‌ها و نقاط کلیدی اقتصاد کشور را چه کسی تبیین می‌کند؟ اجازه می‌خواهم اعلام کنم به شدت از پراکندگی نظارت آقایان وعدم تعیین مسئول حوزه اقتصادی نگران هستم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: اخبار خوبی از جلسات سران قوا و تصمیماتی که اتخاذ می‌شود، به گوش نمی‌رسد. دور زدن نهادهای مسئول مثل قوه مقننه و تغییر در متن مصوبات قانونی آن بدون طی فرآیندهای قانونی سنت سیئه‌ای است که از دولت‌های قبل بجا مانده است.

نادران گفت: از ریاست مجلس می‌خواهم ازشان و جایگاه مجلس و اعتبار قانون اساسی دفاع کند. اگر دولت اصلاحیه یا متمم بودجه می‌خواهد، درخواست کند و مجلس بررسی و در ادامه مردم در جریان تصمیمات قرار بگیرند و هر کس مسئولیت تصمیمی که می‌گیرد را بپذیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مولفه‌های اقتصادی کارکردهای خود را دارند، اینکه سیاست اعلامی دولت چه باشد، حتما سیاست‌های اعلامی آن آثار خود را خواهد داشت. ما و مردم منتظر هستیم مجموعه جامعی از سیاست‌های ارزی، اقتصادی، پولی، مالی و تولیدی را بشنویم. پراکندگی‌ها و سردرگمی ها، بلاتکلیفی را به بازار حاکم خواهد کرد و بعد از یک دوره رکورد، موج ترومی دامن اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از هیات رییسه مجلس می‌خواهم سلسله جلسات مفصل در سطوح مختلف با مسئولین دولتی برگزار کند و مجلس و دولت مشترکا به جمع‌بندی برسند.

وی ادامه داد: در آستانه تدوین قانون بودجه ۱۴۰۱ و تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه هستیم، قطعا مفاد و رویکردهای این دو مصوبه به تمام ابعاد اقتصاد کشور تاثیر خواهد گذاشت. فراموش نکنیم که جوهره اقتصاد مقاومتی درون‌زا بودن و برون گرا بودن آن است لذا اقتضای آن را باید فراهم کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ارتباط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با کشورهای همسایه جزء شعارهای دولت سیزدهم بود؛ متاسفانه در اربعین امسال خلافش را شاهد بودیم لذا از مسئولین ذیربط می‌خواهم بابت آسیب‌هایی که زائران دیدند، از مردم عذرخواهی کنند و مراتب تردد آسان کالا، تجار و زائران را به ویژه با عراق فراهم کنند.

نادران گفت: نگاه جامع و سیستمی به حوزه اقتصادی، فرهنگ و اجتماع از ضروریات توفیق در پیشرفت کشور است؛ نگاه جزیره‌ای و بخشی موجب خواهد شد که تولید و زیرساخت‌ها بیشترین آسیب را ببیند؛ آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد شروع دومینویی است کسری بودجه را تشدید و سقوط اقتصاد ملی و تورم لجام گسیخته را به دنبال خواهد داشت.

Share