تحریم‌ها خبیثانه است اما خدا با ماست | فعالیت‌های ۲ ماه اخیر دولت آثار و برکات قابل توجهی داشته

آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: فعالیتهای مجاهدانه دولت سیزدهم و کارگزاران نظام طی ۲ ماه اخیر آثار و برکات قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان رضوی استان بزرگی است که باید به پا خیزد و نه تنها می‌تواند خود را با قدرت اداره کند بلکه به سایر نقاط نیز کمک نماید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خراسان رضوی گفت: اگر این استان و در این شهر که وجود مقدس حضرت رضا (ع) به عنوان مظهر علم در آن آرام گرفته، مهد تمدن نباشد، به نظر نمی‌رسد چنین ظرفیتی در جای دیگری وجود داشته باشد. کجا بهتر از این خاک ظرفیت این را دارد که شکل دهنده به تمدن اسلامی باشد.

وحیدی تصریح کرد: خراسان رضوی استانی الهام بخش برای کل دنیا و محقق کننده آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی است. پس مسئولیت داشتن در این استان بسیار سنگین است چون هر اقدام مثبتی که در این استان انجام می‌شود، بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری می‌تواند در جهت شکل گیری جامعه اسلامی و نهایتا زمینه‌سازی ظهور به حساب آید.

وزیر کشور اضافه کرد: به همین جهت کسی که مسئولیت مدیریت این استان را بر عهده می‌گیرد، لازم است بررسی کند که چگونه می‌تواند تمام ظرفیت‌های خود را صرف تحقق این هدف کند. یک جامعه اسلامی فاقد محرومیت و تبعیض است. توجه به این مساله از ملزومات شکل گیری جامعه اسلامی است. پس کسانی که در این استان در خدمت زائران و مجاوران هستند، برای شکل دهی به یک زندگی خوب و معنوی باید در جهت رفع کاستی‌ها و تقویت تمام نقاط مثبت تلاش کنند تا با گذر از مشکلات، جامعه آماده تعالی شده و تمام نگاه‌ها به سمت آن افق بلند متوجه گردد.

وی با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های زیادی دارد و در حوزه‌هایی نظیر معادن و تعاملات دیپلماتیک نیازمند انجام برخی اقدامات است، گفت: انشالله با امام رضا (ع) و خودمان عهد ببندیم که همه مشکلات زائران و مجاوران را حل کنیم و حتی زمینه این را فراهم کنیم که زوار با خیال راحت و بدون مشکل به این شهر سفر کنند. انشالله این تغییر و تحولات به اسلام و مسلمین کمک کند.

وزیر کشور با اشاره به اقدامات استاندار سابق خراسان رضوی عنوان کرد: به گواه و شهادت همه عزیزان آقای معتمدیان چه آن زمان که در استان خراسان جنوبی مستقر بود، خدمات ارزنده‌ای ارائه کرد و مورد تقدیر مردم قرار گرفت و چه این مدت اندکی که در این استان عهده دار مدیریت شد، توانست کارنامه موفقی از خود بر جای گذارد. چقدر خوب است که زمانی که کار یک انسان به پایان می‌رسد، با احساس رضایت مردم مومن بدرقه شود. باید توجه داشت این راه پایانی ندارد و این تلاش‌ها ادامه خواهد داشت.

وحیدی با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: در شرایطی که کشور بیش از هر زمانی به وحدت احتیاج داشت، با استقرار یک رئیس جمهور محبوب زیر سایه ارشادها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در وضعیت خوبی از نظر وفاق ملی قرار گرفته ایم.

وی ادامه داد: هفته وحدت یک میهمان دیگر نیز دارد و آن شهید شوشتری است. او شهید وحدت بود. همین مساله نشان می‌دهد دشمنان ما روی چه چیزی تمرکز کرده اند. هنگامی که دشمنان یک سردار را در بازدید از مردم عزیز اهل سنت و بلوچ به شهادت می‌رسانند تا نگذارند وحدت شکل گیرد، باید دانست که دشمن کجا را هدف گرفته است. با این حال مردم صبور و تسلیم ناپذیر ما نشان داده‌اند هر چقدر فشار بیشتر شود، پایبندی‌شان به راه شهدا مستحکم‌تر خواهد شد. این توانمندی به برکت آموزه‌های مکتب اهل بیت (ع) شکل گرفته و ادامه خواهد یافت تا در زمان ظهور پرچم آن به دست امام زمان (عج) برسد.

وحیدی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص موضوع و مفهوم تحول بیان کرد: ما به مدیران تحول گرا احتیاج داریم. مدیر تحول گرا کسی است که به آینده توجه دارد و به دنبال ساخت آن است.

وزیر کشور تصریح کرد: ما پیرو مذهبی هستیم که برای بشریت حامل پیام است و به همین خاطر است که دشمنان از دین اسلام واهمه دارند. تصور دشمنان این بود که نظام اسلامی به زودی از بین می‌رود اما حالا و پس از گذشت ۴۲ سال از انقلاب، این نظام روشن‌تر از روز نخست به جلو پیش می‌رود. این موضوع نشان می‌دهد مکتب اهل بیت (ع) است که آینده را رقم می‌زند. مقام معظم رهبری نیز بر همین مبنا بر شکل گیری تمدن نوین اسلامی تاکید داشتند.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت انقلاب اسلامی صرفا برای تغییر سیستم مدیریتی کشور نیامد بلکه این انقلاب شکل گرفت تا مفهوم نجات بشریت محقق شود. ما نمی‌توانیم خود را به افق‌های کوتاه راضی کنیم و حق نداریم کشور را به سمتی ببریم که ملت به کفار احساس نیاز کنند. این بزرگترین جفایی است که کسی می‌تواند در حق این مردم کند. وای بر ما اگر چنین اعتقادی داشته باشیم که اگر چنین بود، جزو گمراهان به حساب می‌آییم.

وحیدی خاطرنشان کرد: دولت آقای رئیسی درصدد این است که به این ندای رسای رهبر فرزانه انقلاب پاسخ دهد که ما تابع فرمایشات ایشان و امام هستیم. این بزرگواران فرمودند اگر در همه کشورهای جهان به روی شما بسته باشد، در خدا روی شما باز است. حال ما باید بترسیم که تحریم شده ایم؟ هر چند تحریم خبیثانه است اما خدا با ماست. این را امام نیز فرمود.

توصیه به افغانستانی‌ها

وزیر کشور با اشاره به حضور شهروندان افغانستانی در کشور عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور پذیرای ۳.۵ میلیون افغان است که دچار ظلم شده و ایران را به عنوان پناهگاه خود انتخاب کرده اند. البته ایران همیشه پذیرای میهمانان خویش بوده اما به این عزیزان توصیه می‌کنیم در کشور خودشان بمانند و آن را آباد کنند؛ ما هم در آنجا به آنان کمک خواهیم کرد.

وحیدی در خصوص اقدامات دولت جهت توسعه واکسیناسیون عنوان کرد: پیشتر عده‌ای می‌گفتند واردات واکسن وابسته به این است که فلان مشکل حل شود اما امروز این حجم انبوه از واکسن وارد کشور شده و مشکلی هم رخ نداد. امروز بیش از ۷۰ درصد مردم حداقل یک دوز از این واکسن‌ها را تزریق کرده اند. ما نباید مردم را ناامید کنیم که حس کنند باید به دیگران امیدوار باشند.

فعالیت‌های ۲ ماه اخیر دولت آثار و برکات قابل توجهی داشته

ایرنا نوشت: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: فعالیتهای مجاهدانه دولت سیزدهم و کارگزاران نظام طی ۲ ماه اخیر آثار و برکات قابل توجهی داشته است.

آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم معرفی استاندار جدید خراسان رضوی افزود: این مجاهدات در این مدت برای امید بخشی به مردم موثر بوده است و البته مهره چینی همه کارگزاران نظام باید به سرعت صورت گیرد.

وی ادامه داد: اینکه برخی به دنبال تخطئه دولت هستند و می‌گویند چرا همه استانداران در این ۲ ماه تعیین نشده اند، مورد قبول نیست چرا که این فرایند دارای حساسیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب در جلسه تنفیذ حکم رییس جمهوری فرمودند رییس جمهوری هرچه زودتر اعضای کابینه را تعیین کند اما حضور دولت در استانها با تعیین استانداران تجلی پیدا می‌کند و این اقدام باید هرچه زودتر در جهت رفع مشکلات مردم انجام شود.

وی افزود: فعالیت آقای معتمدیان در حرکتهای جهادی موج پنجم شیوع کرونا که استان به نوعی غافلگیر شد، قابل تقدیر است. در دولت قبل حاضر نشدند معارفه جدی برای ایشان انجام دهند اما ایشان منتظر نماندند و فعالیتهای چشمگیر و خوبی در دوران پایانی دولت قبل و در زمان اتمام اعتبارات انجام دادند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: خراسان رضوی با ده‌ها مساله امنیتی، اقتصادی و مرزی و حضور میلیونی زائران روبرو است و آقای معتمدیان در مسائل و شرایط بحرانی اخیر خدمات قابل توجهی انجام دادند.

وی گفت: مساله بومی بودن استاندار که مورد مطالبه نمایندگان مجلس و سایر مسوولان بود با انتخاب آقای نظری محقق شد، تسلط ایشان به همه زوایا و مسائل استان و همچنین روحیه جهادی ایشان مورد قبول و بزرگترین امتیاز برای انتخاب وی در مسوولیت استانداری خراسان رضوی است.

امام جمعه مشهد افزود: در حالی که در یک موقعیت خاص تعطیلی برای کارخانه‌ها و مشکلاتی برای واحدهای تولیدی پیش آمد آقای نظری به میدان آمد و مشکلاتی را که به خاطر برخی غفلتهای مسوولان قبلی روی داده بود، به خوبی برطرف نمود.

وی ادامه داد: آقای نظری در مهار بحرانهای امنیتی که در سالهای قبل در مشهد روی داد به همراه سایر همکاران نقش مهمی ایفا کرد بطوریکه رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای وضعیت و آرامش مشهد در آن ناآرامی‌ها را به عنوان یک نمونه موفق عنوان کردند.

آیت‌الله علم الهدی برخی خصوصیات خراسان رضوی را ملی دانست و گفت: از وزیر کشور می‌خواهیم توجه ویژه به مشهد داشته باشد، انتظار مدیریت جامعی برای این استان داریم.

وی افزود: با توجه به مرز این استان و هجوم عظیم مهاجران از کشور همسایه و مساله مواد مخدر، خراسان رضوی به عنوان یک استان مرزی دارای شرایط خاص است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: با توجه به این وضعیت باید در انتخاب مدیران کل و مسوولان استانی هم به این ویژگی‌های استان توجه شود.

Share