بیش از یک‌میلیون گیلانی هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تسریع واکسیناسیون کووید۱۹ در سطح استان گیلان اظهار داشت: تا کنون بیش از دو میلیون و ۸۶۳ هزار دز واکسن کرونا در گیلان تزریق شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آبتین حیدرزاده با اشاره به تسریع واکسیناسیون کووید۱۹ در سطح استان گیلان اظهار داشت: تا کنون بیش از دو میلیون و ۸۶۳ هزار دز واکسن کرونا در گیلان تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: این تعداد شامل بیش از یک میلیون و ۸۴۹ هزار دز نوبت اول و بیش از یک میلیون دز نوبت دوم واکسن کووید ۱۹ است که بدین ترتیب روند تکمیل واکسن (دو نوبت) برای رسیدن به ایمنی در سطح استان به سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت: اگرچه روند واکسیناسیون به سرعت در حال اجرا و تکمیل است اما رعایت پروتکل‌های اجتماعی مانند استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست‌ها از اهمیت بسیاری برای پیشگیری از ابتلا به کرونا برخوردار است.

حیدرزاده ابراز امیدواری کرد: با عبور از شرایط سخت شیوع بیماری و تداوم فرایند سریع واکسیناسیون و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش سرایت ویروس و ابتلا در سطح استان را در ماه آینده شاهد باشیم.

شایان ذکر است بر اساس آمار ارائه شده از رصدخانه سلامت، دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو موفق‌ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از لحاظ پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ است.

Share