امکان دریافت واکسن کرونا در رشت ۲۴ ساعته شد | سرعت ارائه‌ واکسن به مردم افزایش می‌یابد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با افتتاح مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در رشت، امکان دریافت واکسن کووید ۱۹ درمرکز استان، ۲۴ ساعته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آبتین حیدرزاده با اشاره به سرعت فرایند واکسیناسیون طی یک ماه گذشته اظهار داشت: با توجه به اهمیت پوشش واکسیناسیون در شهرهای بزرگ و پرجمعیت، با کمک سپاه ناحیه رشت مرکز شبانه روزی واکسیناسیون کووید ۱۹ در مرکز استان راه اندازی شده تا در هر زمانی از شبانه روز، امکان مراجعه و دریافت واکسن برای مردم مهیا باشد.

وی افزود: در حال حاضر در مرکز استان، علاوه بر مرکز شبانه روزی، مساجد و پایگاه‌های متعددی به ارائه واکسن به مردم می‌پردازند و امیدوار هستیم با فعالیت تعداد مراکز بیشتر بر سرعت اجرای واکسیناسیون در شهر رشت، بیش از پیش بیافزاییم.

حیدرزاده با بیان اینکه علاوه بر رشت، امکان ایجاد مراکز شبانه روزی واکسیناسیون کووید ۱۹ در کل استان وجود دارد، گفت: برای این مهم لازم است روزانه یکصد هزار دز واکسن برای تزریق در استان در اختیار داشته باشیم که معادل دو برابر آنچه است که هم اکنون به استان تخصیص می‌یابد و ان‌شاءالله با روند صعودی واردات واکسن در نیمه دوم مهر ماه، امیدوار هستیم این هدف تحقق یابد.

وی به تزریق بیش از یک میلیون و ۸۳۹ هزار دز واکسن کووید ۱۹ در استان گیلان اشاره کرد و افزود: با همکاری و همراهی مردم، تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۹۶ هزار دز نوبت اول واکسن و ۵۴۳ هزار دز نوبت دوم واکسن کووید ۱۹ در استان تزریق شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه تاکید کرد: با اختصاص سهمیه‌ی واکسن از سوی وزارت بهداشت و درمان در روزهای آتی، سرعت ارائه‌ی واکسن به مردم افزایش می‌یابد.

شایان ذکر است مرکز شبانه روزی واکسیناسیون کووید ۱۹ در سالن ورزشی پارس خزر واقع در ابتدای جاده سنگر، بلوار امام علی (ع)، روبروی انبار نفت آماده‌ی ارائه واکسن به شهروندان رشت است.

Share