آغاز سال تحصیلی مدارس گیلان با حضور استاندار در مدرسه معین رشت+تصاویر

در مراسمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ مدارس گیلان با حضور استاندار در یکی از مدارس شهر رشت نواخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در مراسمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نواخته شدن زنگ یکی از مدارس شهر رشت، صبح امروز (شنبه) سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ مدارس گیلان با حضور استاندار، نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استان آغاز شد.

زارع پس از نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، با گرامیداشت تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس و نیز اربعین حسینی و پیام والای نهضت کربلا اظهار داشت: همانگونه که در دوران دفاع مقدس؛ دانش آموزان بصیر و معلمان آگاه، مدافع این سرزمین بوده‌اند اکنون هم با الهام از همان پیام‌ها، در اعتلای کشور می‌کوشند.

وی دانش و دانایی را از ارکان مهم توسعه خواند و بازگشایی مدارس سراسر کشور و گیلان بنا به اقتضای شرایط کرونایی را نشان از اهتمام دولت در استمرار آموزش و توسعه دانایی ذکر کرد.

استاندار گیلان با اشاره به تمهید همه مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی متناسب با تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: لازمست با استفاده از ظرفیت فضای مجازی بویژه شبکه آموزشی شاد، تعلیم و تربیت را آغاز کنیم.

وی برقراری عدالت آموزشی و ارتقاء کیفیت آموزش را از موارد مورد تأکید خود خواند و گفت: از معلمان و همچنین خانواده‌های دانش آموزان که مددکار آموزگاران بوده اند، می‌خواهم برای ارتقاء کیفیت آموزشی تلاش‌های خود را استمرار ببخشند.

دکتر زارع با یادآوری کوشش‌های صادقانه معلمان در شرایط برگزاری کلاس‌های غیرحضوری، ابراز امیدواری کرد که با پوشش کامل واکسیناسیون همه کسانیکه در امر آموزش دخیل هستند، شاهد بازگشایی مدارس و کلاس‌های حضوری باشیم.

وی از دانش آموزان نیز خواست برای تداوم موفقیت در جشنواره‌های مختلف و کسب مقام‌های ملی و بین المللی اهتمام ورزند.

Share