برخورداری ساکنین دو روستای کم برخوردار شهرستان فومن از طرح جهادی احداث کابل خودنگهدار

پروژه احداث ۲۰۰۰ متر کابل خودنگهدار در دو روستای گوراب پس و سیدآباد شهرستان فومن، با اعتباری معادل ۲.۳ میلیارد ریال و با تلاش ۷ اکیپ اجرایی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علی اکبر جوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از احداث ۲ کیلومتر کابل خودنگهدار در شهرستان فومن با اعتباری معادل ۲.۳ میلیارد ریال خبر داد.

وی گفت: روند بازسازی شبکه‌های فرسوده استان با وجود شرایط همه گیری ویروس کرونا و به همت کارکنان پرتلاش شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، با سرعت و جدیت ادامه دارد.

جوهری خاطرنشان کرد: پروژه احداث ۲۰۰۰ متر کابل خودنگهدار در دو روستای گوراب پس و سیدآباد شهرستان فومن، با اعتباری معادل ۲.۳ میلیارد ریال و با تلاش ۷ اکیپ اجرایی مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق گیلان افزود: در سال گذشته بیش از ۱۸ کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی شهرستان فومن با اعتباری بالغ بر ۲۲میلیارد ریال احداث شد و از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز تا کنون بیش از ۱۲ کیلومتر دیگر از شبکه‌های فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتبار قریب به ۱۸ میلیارد ریال جایگزین شده است.

جوهری تاکید کرد: بمنظور ارتقاء سطح خدمت‌رسانی و افزایش پایداری شبکه‌های توزیع برق به ویژه در بحران‌های جوی احتمالی، در استان گیلان طرح جهادی تبدیل شبکه‌های فرسوده به کابل خودنگهدار ادامه دارد و در سال ۱۳۹۹ فاز اول این طرح با احداث ۱۰۰۰ کیلومتر کابل خونگهدار با موفقیت به اتمام رسید و فاز دوم آن یعنی احداث ۲۰۰۰ کیلومتر در سطح استان و با تلاش کارکنان در حال اجراست.

گفتنی است در مراسم افتتاح این پروژه مهندس اصغری چیرانی مدیرامور توزیع برق شهرستان فومن بهمراه تنی چند از مسئولین شهرستان مذکور حضور داشتند.

Share