یکی از جاهایی که دعا مستجاب می شود، نماز جمعه است

نماینده ولی فقیه در گیلان استماع مطالب دینی را موجب نورانیت دل عنوان کرد و گفت: اجتماع مردم در نمازجمعه موجب ایجاد رعب در دل دشمنان می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: یکشنبه هفته آینده مصادف با سوم مردادماه سالروز تصویب قانون نکبت بار کاپیتولاسیون با فشار آمریکا و نمایندگان مجلس ایران است.

وی به وقوع انقلاب اسلامی از بین رفتن قانون نکبت بار کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: ملت ایران در سایه انقلاب اسلامی عزت از دست داده خود را باز ستاند و امروز صدای مرگ بر آمریکا توسط مجلس و ملت ایران بلند است.

امام جمعه رشت با تسلیت سالروز شهادت امام هادی علیه السلام مصادف با دوشنبه چهارم مردادماه، بیان کرد: امام علی النقی علیه السلام می فرماید خدا در کره زمین دارای بقعه هایی است که دوست دارد انسان ها در آن دعا کنند و یکی از آن بقای کربلا است ضمن اینکه یکی از جاهایی که دعا مستجاب می شود، نمازجمعه است.

آیت الله فلاحتی به اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پنجم مردادماه سال ۱۳۵۸ توسط آیت الله طالقانی در تهران اشاره کرد و گفت: نمازجمعه اجتماع هفتگی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه استماع مطالب دینی موجب نورانیت دل می کند، تصریح کرد: نمازجمعه در دل دشمنان ایجاد رعب می کند ضمن اینکه نمازجمعه محل بندگی جمعی مسلمانان و بسترساز حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به عید سعید غدیر در پنجشنبه هفته آینده اشاره کرد و یادآور شد: غدیر عید ولایت و بزرگ ترین عید مسلمانان است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به مشکل کم آبی در استان خوزستان، خاطرنشان کرد: مردم خوزستان در کنار آب زندگی می کنند و مدت ۵۰ سال است که آب ندارند و متاسفانه در سال های گذشته به این استان کم توجهی شده است.

وی، خوزستان را پاره تن ایران خواند و اظهار کرد: آب رسانی با تانکر به مردم خوزستان غیر قابل قبول است و تازه مسئولان بسیج شدند تا به مردم این استان آب رسانی کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان به دنبال سوء استفاده از مشکلات مردم هستند، تصریح کرد: کسانی که در برابر دریای خروشان ملت ایران قرار می گیرند، عددی نیستند.

آیت الله فلاحتی اضافه کرد: فتنه سال ۸۸ اوج اجتماع کفر بود و شیاطین دنیا جمع شدند و نتوانستند علیه جمهوری اسلامی کاری انجام دهند.

وی در ادامه پیرامون حقوق امامان علیه السلام در راستای سبک زندگی اسلامی، بیان کرد: شناخت و معرفت نسبت به امام نخستین حقی محسوب می شود که به عهده انسان ها است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه معرفت نسبت به امام موجب سعادت انسان می شود، یادآور شد: امام حلقه ارتباط میان انسان و خداست و اگر انسان ها به امام معرفت پیدا کنند مشکلات بشر برطرف می شود.

Share