کانادا در اتهام‌زنی به ایران درباره حمله اخیر به کشتی اسرائیلی در کنار متحدانش ایستاد

وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای با ادعای انجام شدن حمله به کشتی اسرائیلی از سوی ایران، گفت که کانادا در پاسخگو دانستن ایران در کنار جامعه جهانی می‌ایستد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه کانادا در پی اتهام زنی متحدان این کشور و رژیم صهیونیستی به ایران در پی هدف قرار گرفتن یک کشتی اسرائیلی در آب‌های بین المللی که منجر به جان باختن یک شهروند انگلیسی و یک شهروند رومانیایی شد، به تکرار این مواضع پرداخته و در صفحه توییترش نوشت: کانادا حمله به کشتی تجاری مرسر استریت را که اطلاعات موجود بین المللی آن را به ایران نسبت می‌دهد، محکوم می‌کند.
وزارت امور خارجه کانادا ادامه داد: با خانواده قربانیان ابراز همدردی می‌کنیم. کانادا در تقویت امنیت بین المللی و پاسخگو دانستن ایران برای اقدامات غیر معقولش در کنار جامعه جهانی ایستاده است.
بر اساس این گزارش، اظهارات وزارت امور خارجه کانادا در این باره در حالی مطرح می‌شود که سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری این هفته خود در مورد اتهامات مطرح شده از سوی رژیم صهیونسیتی و آمریکا نسبت به ایران در مورد دست داشتن تهران در حمله به نفت کش اسراییلی و تلاش این رژیم برای مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل گفت: موجودیت رژیم اشغالگر قدس باید دست از این اتهام زدن‌های واهی بردارد و این بار اول نیست که این رژیم اشغالگر چنین اتهاماتی را متوجه کشور ما می‌کند.

این دیپلمات ارشد ایرانی با بیان اینکه این رژیم هر جایی که رفته با خود ناامنی، ترور و وحشت برده است تصریح کرد: مسئولیت وضعیت فعلی بر عهده آنانی است که پای رژیم صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند.

خطیب زاده بار دیگر با تاکید بر اینکه اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در این ارتباط محکوم است، گفت: آن‌ها باید بدانند با این فرافکنی‌ها دردی از دردهایشان دوا نمی‌شود و هر کس باد بکارد طوفان درو می‌کند.

وی تاکید کرد: ایران لحظه‌ای در دفاع از امنیت خود و منافع مردمش تردید نمی‌کند.

همچنین خطیب زاده روز دوشنبه در توییتی نوشت: ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس بیانیه‌های تحریک‌آمیز و به صورت هماهنگ طراحی‌شده از سوی انگلستان و آمریکا را قویا محکوم می‌کند.

او ادامه داد: آن‌ها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی‌های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی‌پایه و اساس به ایران اتهام‌زنی می‌کنند. هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.

Share