پیشرفت ۷۰ درصدی هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین- رشت

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سختی های تکمیل هشت کیلومتر باقیمانده از آزادراه قزوین- رشت، گفت: در حال حاضر این پروژه از پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصدی برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، محمد اسلامی پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از آزاد راه قزوین – رشت در محدوده شهر منجیل در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای ۸ کیلومتر باقیمانده از این آزاد راه یکی از معضلات و گره‌های ترافیکی کشور بود، اظهار کرد: هموطنان برای عبور از این مسیر ساعت‌ها باید در ترافیک معطل می‌شدند.

اسلامی به اقدامات صورت گرفته برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه اشاره و اضافه کرد: با همکاری و تلاش همه دستگاه‌ها، کار فشرده و سختی برای اجرای این طرح طی ماه‌های اخیر انجام شده است.

وی در ادامه به پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی هشت کیلومتر باقیمانده از آزاد راه قزوین – رشت اشاره و با بیان اینکه سختی‌های کار در این منطقه با توجه به اینکه زندگی مردم منجیل و رودبار به رودخانه سپیدرود وابسته بوده بسیار زیاد بود، اظهار کرد: با توجه به این شرایط با استفاده از احداث پل و تونل اقدامات لازم برای تکمیل این آزاد راه در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه از ۸.۳ کیلومتر این مسیر حدود ۵ کیلومتر را پل و تونل تشکیل می‌دهد، افزود: تلاش شده برای احداث این مسیر با حداقل آسیب به محیط زیست حداکثر استفاده را فرصت فضای آزادی که می‌توان با احداث پل و تونل به وجود آورد، کرد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه زمان‌بندی ۲۷ ماهه تعیین شده بود، گفت: انجام این پروژه در زمان‌بندی تعیین شده در مقایسه با پروژه‌های مشابه حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در ماه‌های آینده باقی عملیات ساخت و تکمیل این پروژه اجرایی و شاهد استفاده هموطنان از این مسیر خواهیم بود، اضافه کرد: با توجه به تأخیر در اجرای این پروژه و تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی برای این پروژه ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

Share