ورود کتب زبان «آلمانی» و «فرانسه» به مدارس|تغییر جلد فارسی و ریاضی پایه اول و سوم

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تالیف کتاب های زبان آلمانی و فرانسه و اجرای محدود و آزمایشی آن در پایه هفتم خبر داد و گفت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش‌آموزان را به تدریج از وابستگی‌شان به زبان انگلیسی رها کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسن ملکی در گفت وگو با ایسنا، درباره تهیه و ورود کتب درسی جدیدالتالیف به مدارس در سال تحصیلی پیش رو توضیح داد و در این باره اظهار کرد: در مجموع حدود ۹۰۰ عنوان کتاب درسی داریم.

وی افزود: در گروه زبان‌های خارجی، کتاب های زبان آلمانی و فرانسه به تازگی تألیف شده اند که البته در سراسر کشور توزیع نمی‌شوند و فعلا تحت اجرای آزمایشی قرار می گیرند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه این دو کتاب برای پایه هفتم تالیف شده‌اند گفت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش‌آموزان را به تدریج از وابستگی‌شان به زبان انگلیسی رها و به سمت زبان‌های دیگری چون آلمانی و فرانسه هم سوق بدهیم. البته چالش هایی در این باره وجود دارد که تامین معلم برای اجرا و تدریس، از جمله آنهاست.

ملکی در پاسخ به اینکه در سنوات گذشته از ورود زبان چینی به مدارس هم صحبت هایی به میان آمده بود گفت: خب هنوز نیامده است؛ زبان چینی هم شرایط خاص خودش را دارد. در حال حاضر کتب آموزش آلمانی و فرانسه تولید شده است.

به گفته وی، امسال تغییرات جزئی در برخی کتب درسی از جمله مطالعات اجتماعی پایه های هفتم و هشتم داریم. تغییرات جزئی را معمولا اعلام نمی کنیم. برخی موارد که در سال گذشته مورد نقد قرار گرفته بودند مانند جلد کتاب پایه سوم ریاضی و تصویر کتاب فارسی پایه اول هم اصلاح شده اند.

Share