همه مراکز درمانی گیلان آماده پذیرش بیماران کرونایی هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: با توجه به همه گیر شدن کرونا و برای مقابله با خیز پنجم این بیماری، هر گونه عمل غیر اورژانسی در مراکز درمانی استان ممنوع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: با توجه به همه گیر شدن کرونا و برای مقابله با خیز پنجم این بیماری، هر گونه عمل غیر اورژانسی در مراکز درمانی استان ممنوع شد.

دکتر انوش دهنادی مقدم با اشاره به شیوع بی سابقه کرونا در استان افزود: این کار با هدف اختصاص بیشترین تخت‌های بیمارستانی در همه مراکز درمانی استان برای پذیرش بیماران کرونایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر لغو عمل‌های زیبایی و غیرضروری گفت: این بخشنامه شامل همه مراکز درمانی دولتی، خصوصی، غیردولتی و تمامی بیمارستان‌های گیلان است.

دکتر دهنادی مقدم با تاکید بر اینکه موارد اورژانسی شامل بیمارانی است که درمان آن‌ها فوریت دارد و اگر به وضع آن‌ها رسیدگی نشود، جان بیمار به خطر می‌افتد، افزود: برخی اعمال جراحی را می‌توان برای چند ماه به تعویق انداخت، اگر بیماران بستری در بخش جراحی بیمارستان همزمان به کرونا نیز مبتلا شوند، عوارض بیماری در این افراد شدیدتر خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات قانونی انجام خواهد شد.

Share