نکات مهم خرید کولر آبی مطمئن – فروشگاه اینترنتی تاسیسات ساختمان دماتجهیز

مجموعه بین‌المللی دماتجهیز، به‌عنوان اولین، بزرگترین و معتبرترین مجموعه تخصصی فروش انواع تجهیزات سرمایش، گرمایش، موتورخانه، استخر و تجهیزات کنترل، این محصولات را در سراسر ایران و کشورهای همسایه عرضه می‌نماید.

مجموعه بین‌المللی دماتجهیز، به‌عنوان اولین، بزرگترین و معتبرترین مجموعه تخصصی فروش انواع تجهیزات سرمایش، گرمایش، موتورخانه، استخر و تجهیزات کنترل، این محصولات را در سراسر ایران و کشورهای همسایه عرضه می‌نماید.

طبق اعلام سازمان جهانی هواشناسی (wmo)، در سال ۲۰۲۱م. با افزایش قابل توجه گرمای زمین مواجه خواهیم شد. در نتیجه با توجه به نزدیک شدن ماه‌های گرم سال، باید به فکر تأمین هوای خنک و مطبوع بود. باتوجه به اینکه شهرهای مرکزی ، غربی و شرقی ایران، دارای آب و هوای گرم و خشک می‌باشند؛ کولر آبی یکی از مناسب‌ترین سیستم‌های سرمایشی برای این مناطق است. کولر آبی در مقایسه با سایر سیستم‌های خنک کننده ، انرژی کمتری برای تبخیر آب مصرف می کند؛ در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌گردد.

یک کولر آبی به‌روز و مطابق با استانداردهای جهانی، رطوبت لازم را در هوای گرم وخشک ایجاد کرده و هوای مطبوع و دلپذیری را به شما هدیه می‌دهد. همچنین کولر آبی با ایجاد رطوبت در محیط، از خشک شدن پوست، ترک خوردن وسایل چوبی و…، جلوگیری می‌کند.

کولرهای آبی دارای انواع مختلفی از قبیل متحرک (پرتابل)، ثابت و صنعتی می‌باشد. کولرهای آبی ثابت و صنعتی، از نظر نوع خروجی هوا به سه دسته روبرو زن (معمولی)، بالا زن و پایین زن تقسیم می‌شوند.

در ادامه به بررسی ویژگی‌های یک کولر آبی استاندارد خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز، مشخصات فنی و قیمت‌های تضمین شده انواع کولر آبی، با گارانتی اصلی، جهت ایجاد حس خوب خرید بهینه و هوشمند، برای شما عزیزان ارائه گردیده است.

ویژگی های کولر آبی استاندارد چیست؟

به طور کلی در کولرهای آبی، یک الکتروپمپ و یک الکتروفن وجود دارد.آب تشتک کولر توسط الکتروپمپ به قسمت بالای پوشال‌ یا پد سلولزی هدایت می‌شود و سپس بر روی آن می‌ریزد. هوا هم توسط الکتروفن، از درون پوشال یا پد سلولزی عبور می‌کند و به طرف کانال کولر هدایت می‌گردد. در کولرهای آبی، تبخیر آب یا به عبارت دیگر تغییر حالت آب از مایع به بخار، سرمایش ایجاد می‌کند.

نکات مهم خرید کولر آبی مطمئن - فروشگاه اینترنتی تاسیسات ساختمان دماتجهیز

خصوصیات یک کولر آبی به روز و مطابق با استانداردهای جهانی، عبارت است از:

 • مصرف انرژی پایین : با توجه به اینکه در فصل تابستان، استفاده از کولرآبی به طور مداوم صورت می‌گیرد، داشتن رده انرژی مناسب، امری مهم و ضروریست. برای اطلاع از رده مصرف انرژی کولر آبی، به برچسب نصب شده روی آن توجه کنید. روی این برچسب از حرف A تا G با رنگ سبز تا قرمز درج شده است. هرچقدر میزان مصرف به A نزدیک‌تر باشد، به این معنی است که دستگاه با کمترین میزان مصرف انرژی، بیشترین بازدهی را دارد و هوای خنک‌تری در محیط ایجاد می‌نماید.
 • تعیین ظرفیت مناسب : یکی از فاکتورهای مهم در مورد خرید کولر آبی، انتخاب ظرفیت متناسب با محیط می‌باشد. ظرفیت کولر آبی بر اساس متراژ منزل محاسبه می گردد. اگر بدون توجه به این نکته دستگاهی را خریداری کنید، کولر شما بازدهی خوبی نخواهد داشت. در واقع اگر ظرفیت کمتر انتخاب کنید، هنگام عملکرد فشار بیشتری به کولر آبی وارد شده و در نتیجه باعث استهلاک و خرابی آن می‌شود و شاید در مدت زمان کوتاهی، کولر آبی شما نیاز به تعمیر داشته باشد. همچنین عکس این قضیه؛ یعنی ظرفیت بالاتر از آن‌چه نیاز دارید، باعث ایجاد سرمای بیش از حد می‌گردد که شاید برای ساکنین خوشایند نباشد و همچنین مصرف بیش از حد انرژی را به دنبال خواهد داشت. ظرفیت خنک سازی کولر آبی با CFM   بیان می‌شود و عبارت است از میزان حجم هوایی که کولر با مکش پروانه به داخل محیط منتقل می‌نماید. این عدد که ظرفیت کولر آبی را نشان می دهد بر روی لیبل بدنه‌ی دستگاه درج می‌شود. در جدول زیر، برخی از ظرفیت‌های متناسب با متراژ محیط، بیان شده است. شما می‌توانید جهت مشاوره و راهنمایی در این خصوص، با کارشناسان مجموعه بین‌المللی دماتجهیز تماس حاصل فرمایید.
متراژ ساختمان ظرفیت کولر آبی
۳۰ تا ۵۰ متر مربع ۲۳۰۰ CFM
۵۰ تا ۶۵ متر مربع ۳۵۰۰ CFM
۶۵ تا ۱۲۰ متر مربع ۴۹۰۰ CFM
۱۲۰ تا ۱۵۵ متر مربع ۷۰۰۰ CFM

 • امکانات کنترل عملکرد کولر : مدل‌های جدید کولر آبی که شرکت های پیشرو در این زمینه طراحی کرده‌اند؛ علاوه بر بازدهی بیشتر، امکانات ایمنی و رفاهی بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. این امکانات شاید در وهله اول لازم به نظر نرسند ولی تأثیر آن‌ها بر هزینه‌های جانبی در طولانی مدت، بسیار زیاد خواهد بود. از جمله این قابلیت‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
  • نمایشگر دمای محیط
  • سیستم جلوگیری از برق گرفتگی
  • کلید الکترونیک با قابلیت کنترل از راه دور
  • تایمر تنظیم زمان روشن و خاموش کولر در طول شبانه روز
  • موتور سه سرعته که هر کدارم به طور جداگانه قابل تنظیم است
  • خاموش شدن اتوماتیک پمپ آب درصورت روشن نشدن موتور کولر
  • خاموش شدن خودکار کولر درصورتی که در طول ۲۴ ساعت گذشته، هیچ فرمانی به کولر داده نشود. (جهت اطمینان از حضور ساکنین در منزل)
  • بعد از ۱۵۰۰ ساعت کارکرد کولر؛ علامت اخطار جهت تعویض پوشال، روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.
 • نوع پوشال کولر : کولرهای آبی ثابت و صنعتی، از نظر نحوه خنک کنندگی هوا، به دو نوع کولرهای آبی معمولی (با پوشال) و کولرهای آبی سلولزی تقسیم می‌شوند.
  همان‌طور که در ابتدا گفته شد، درکولر آبی معمولی با ریزش آب روی پوشال‌ها و عبور هوا از میان پوشال‌های خیس، هوای خنک ایجاد می‌شود. البته پوشال بعد از مدتی (کمتر از یک ماه) پیوستگی خود را از دست می‌دهد و خالی شدن پوشال در بعضی نقاط، باعث کاهش راندمان خنک کنندگی در کولر می‌گردد.

اما در کولرهای آبی سلولزی، به جای پوشال از پدهای سلولزی استفاده می‌گردد که به دلیل پیوستگی حجمی سلولز نسبت به پوشال، تأمین هوای خنک در کولرهای سلولزی به صورت بهتر و پیوسته‌تری انجام می گردد. از جمله مزایای پدهای سلولزی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • کاهش انتقال باکتری‌های مضر تنفسی
 • کاهش نفوذ گرد و غبار به داخل ساختمان
 • خنکی بیشتر در طول فصل نسبت به کولر پوشالی
 • جلوگیری از بوی نامطبوع ناشی از آب راکد کولر
 • خاصیت جذب آب بیشتر پد سلولزی نسبت به پوشال
 • توزیع یکنواخت آب بر روی سطح پد و عدم وجود ناحیه خشک
 • عدم نیاز به تعویض هرساله پوشال برخلاف کولرهای آبی معمولی
 • دوام و عمر مفید بالا (حدود ۵سال) به دلیل خاصیت خودشویندگی و تخلیه منظم آب
 • ثبات راندمان خنکی بالا در طول فصل، به دلیل استحکام پد سلولزی در مقایسه با پوشال

نکات مهم خرید کولر آبی مطمئن - فروشگاه اینترنتی تاسیسات ساختمان دماتجهیز

مجموعه بین‌المللی دماتجهیز، به‌عنوان اولین، بزرگترین و معتبرترین مجموعه تخصصی فروش انواع تجهیزات سرمایش، گرمایش، موتورخانه، استخر و تجهیزات کنترل، این محصولات را در سراسر ایران و کشورهای همسایه عرضه می‌نماید.

شما با مراجعه به سایت مجموعه دماتجهیز (www.damatajhiz.com) می‌توانید به انواع کولرهای آبی با بهترین قیمت‌ها، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش کامل، دسترسی داشته باشید.
هم‌چنین در صفحه هر محصول، توضیحات و ویژگی‌های آن به صورت کامل درج شده است. اما اگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، کافیست با شماره ۰۲۱۸۸۸۲۲۵۵۰ تماس بگیرید تا کارشناسان بخش محصولات تهویه مطبوع دماتجهیز شما را راهنمایی کنند.

Share