نظارت مستمر دستگاه قضایی گیلان بر روند فعال‌سازی کارخانه ابریشم صومعه‌سرا

رییس کل دادگستری استان گیلان به همراه دادستان مرکز استان در ادامه نظارت بر روند احیای کارخانه ابریشم صومعه‌سرا، صبح امروز از این شرکت بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری استان گیلان و سید‌مهدی فلاح‌میری دادستان مرکز استان صبح امروز از شرکت پرورش کرم ابریشم مزرعه پرنیان واقع در صومعه‌سرا بازدید کردند.

سید‌مهدی فلاح‌میری دادستان مرکز استان طی این بازدید با بیان اینکه این پنجمین بازدید دستگاه قضایی و مدیران مسئول از کارخانه ابریشم صومعه‌سرا می باشد اظهار داشت: فعال‌سازی مجدد این واحد تولیدی با پیگیری مالکان و مدیران متولی با نظارت و حمایت موثر قضایی دادگستری گیلان در حال انجام است و درحال حاضر نیز با ۷۰ نفر کارگر مشغول به کار می‌باشند.

وی با اشاره به اینکه اخیرا سرمایه‌گذار مطمئنی در راستای احیای این واحد تولیدی سرمایه‌گذاری نموده است افزود: پرونده مالک قبلی این کارخانه در محاکم قضایی با جدیت در حال رسیدگی است و در حال حاضر نیز کمیته‌ای در دادگستری استان تشکیل و بر اقدامات فعال‌سازی این کارخانه به طور مستقیم نظارت می‌نماید.

فلاح‌میری در پایان ابراز امیدواری کرد که این واحد تولیدی با توجه به تعمیرات اساسی دستگاه‌های موجود، در آینده نزدیک با حداکثر ظرفیت به بهره‌برداری برسد که در صورت تحقق این امر، بستر اشتغال قریب ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از چند هزار نفر به صورت غیر مستقیم در استان گیلان مهیا می‌شود و حتی در استان‌های دیگر نیز می‌توانند در تولید مواد اولیه مشارکت و درآمدزایی داشته باشند.

Share