نازنین ملایی نفر یازدهم المپیک شد | هدیه توماس باخ به دختر قایقران ایران

با برگزاری فینال B مسابقات روئینگ تکنفره سنگین وزن بانوان، نازنین ملایی در جایگاه یازدهم المپیک توکیو قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نازنین ملایی در این رقابت با حریفانی از کانادا، هلند، آمریکا، ایرلند و یونان رو‌به رو شد و در پایان با زمان ۷:۴۲.۵۷ دقیقه پنجم شد و در جایگاه یازدهم المپیک قرار گرفت. در این رقابت نمایندگان هلند، کانادا و آمریکا اول تا سوم شدند

بانوی المپین روئینگ کشورمان با درخشش خود در این دور از رقابت‌ها بهترین نتیجه تاریخ قایقرانی ایران در المپیک را رقم زد و نهایتا با کسب مقام یازدهم المپیک به کار خود در توکیو پایان داد.

بعد از مسابقات فینال B رویینگ المپیک توکیو، افشین فرزام و نازنین ملایی مربی و قایقران المپیکی ایران دیداری را با توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی برگزار کردند.

در این دیدار توماس باخ از حضور یک آسیایی دیگر به همراه چین در فینال A و B المپیک ابراز خوشحالی کرد.

در پایان این دیدار باخ یک هدیه که ساعت بود را به نازنین ملایی اهدا کرد.

ملایی درباره دیداری که با توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک داشت گفت: پس از پایان مسابقه آمدند دنبال ما و گفتند که آقای باخ می‌خواهند ملاقاتی با ما داشته باشند. رفتیم و  ابراز خوشحالی کرد از اینکه برای اولین‌بار قایقرانی غیر از کشور چین در آسیا به فینال می‌رسد. آقای باخ تبریک گفت و من چون ورزشکار بورسیه‌ای کمیته جهانی المپیک هم هستم، خوشحال بودند که سرمایه‌گذاری IOC  به ثمر نشسته است. پس از پایان این دیدار هم یک ساعت مچی به من هدیه داد.

نازنین ملایی: رکوردی که زدم دور از انتظار بود

بانوی قایقران ایران پس از پایان فینال B رقابت‌های المپیک درباره عملکرد خودش گفت: واقعیت این است که خیلی خوشحالم نه فقط برای خودم بلکه برای کاروان ایران و همه بانوان. فکر می کنم با این کار توانستم دیدگاه دختران را باز کنم، اینکه هیچ چیزی غیر ممکن نیست و فکر نکنند نمی شود.

وی افزود: ما دختران هم می توانیم در المپیک بدرخشیم. خوشحالم که توانستم یازدهم شوم. این رکورد یک‌ رکورد خوب است. واقعیت این است که با شرایط تمریناتی که در تهران داشتیم این نتیجه فراتر از انتظار خودمان بود. اردوهای زیاد خوبی نداشتیم، مسابقات جهانی نرفته بودیم و اصلا این رقبا را تا به حال ندیده بودیم!

ملایی با اشاره به رقبای هلندی، آمریکایی و کانادایی‌اش که در رده اول تا سوم قرار گرفتند ادامه داد: همه آنها با تجربه بودند و هر کدام چند عنوان جهانی دارند. می‌خواهم بگویم که آنها هم با این تجربه در فینال B بودند و من هم در همین فینال پارو زدم. ما امکانات پایین تری داریم اما امروز اینجا حضور داشتیم. امیدوارم نگاه ویژه‌تری به قایقرانی بانوان شود. ما اگر مسابقات بیشتری داشته باشیم قطعا می‌توانیم برای رسیدن به مدال شانس داشته باشیم.

ملایی که قبلا گفته بود هدفش المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس و درخشش در این رقابت‌ها است در این باره گفت: من این را الان هم می گویم اما به این شکل نیست که المپیک بعدی را بی خیال شوم. قطعا تلاش خواهم کرد تا روز به روز تلاش و تجربه‌ام را بیشتر کنم.

Share