شکست ایران مقابل ایتالیا | عذرخواهی رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی شمشیربازی

تیم ملی شمشیربازی در نخستین بازی خود در المپیک توکیو مقابل ایتالیا نتیجه را واگذار کرد تا از رسیدن به مدال بازبماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،مسابقات تیمی شمشیربازی در اسلحه سابر امروز آغاز شد و تیم کشورمان متشکل از مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری به مصاف ایتالیا رفت.

در این بازی شاگردان فخری کار را خوب آغاز نکردند و محمد رهبری در بازی نخست با نتیجه ۵برصفر از حریف نامدار خود عقب افتاد.، اما پاکدامن توانست با ورودش ایران را پیش بیندازد.

در ادامه برتری لحظه به لحظه تغییر می‌کرد اما در پایان ایتالیایی ها بودند که برتری را ۴۵ بر ۴۴ از آن خود کردند.

همچنین رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی شمشیربازی بابت نحوه قضاوت داور از ایرانی ها عذرخواهی کرد.

تیم ملی شمشیر بازی ایران در یک رقابت نزدیک بازی یک چهارم نهایی را ۴۵ بر ۴۴ به ایتالیا واگذار کرد این در حالی است که در طول بازی بارها داور امتیاز هایی که ۵۰- ۵۰ بود را به نفع ایتالیا می‌داد که ایرانی‌ها به این موضوع بارها اعتراض داشتند.

در پایان دیدار دو تیم ایران و ایتالیا، رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی با  اعضای تیم ملی ایران صحبت کرد و اعلام کرد که پیروزی برای ایران بوده است بابت این اتفاق عذرخواهی کرد.

کمیته ملی المپیک ایران هم اعلام کرد نسبت به عملکرد داور در رقابت دو تیم ایران و ایتالیا به کمیته بین المللی المپیک اعتراض خواهد کرد.

تیم ایران در حالی این دیدار را واگذار کرد که علی پاکدامن ستاره ایران در این مسابقه بود.

در این مسابقه علی پاکدامن ۲۲ امتیاز گرفت و ۱۴ امتیاز از دست داد تا ستاره تیم ایران باشد، مجتبی عابدینی ۱۲ امتیاز گرفت و ۱۶ امتیاز از دست داد و محمد رهبری ۱۰ امتیاز گرفت و ۱۵ امتیاز از دست داد.

Share