طی برگزاری مراسمی؛

درجه دریاداری به امیر ایرانی اعطا شد+ فیلم

رییس ستاد کل نیروهای مسلح درجه دریاداری اعطایی فرمانده معظم کل قوا به امیر «ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش را نصب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، در پی انتصاب امیر «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش توسط فرمانده معظم کل قوا و اعطای درجه دریاداری به وی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسمی درجه دریاداری او را نصب کرد.

در این مراسم امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرتیپ بسیجی «محمد شیرازی» رییس دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا، امیر دریادار «خانزادی» فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش و سردار سرتیپ پاسدار «ابوالقاسم فروتن» رییس حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و امیر «کامیابی» جانشین معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشتند.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک مجدد این رخداد مبارک به فرمانده جدید نیروی دریایی ارتش و آرزوی موفقیت برای وی گفت: ان‌شاالله حرکت موثری که در دوره امیر خانزادی برای پیشبرد نیروی دریایی ارتش صورت گرفت، با سرعت، کیفیت و عمق بیشتری در دوره جدید فرماندهی نداجا تداوم یابد.

وی افزود: خدای بزرگ را شاکریم که با زحمات نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران امروز در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان دغدغه‌ای نداریم و و نگاه‌ها به سمت مناطق دوردست دوخته شده است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رشد و بالندگی نیروی دریایی ارتش و حضور موفق و موثر آن در آب‌های دوردست، تصریح کرد: اداره یک نیرو در دوران تحریم و فشارهای دشمن و خلأ‌های اعتباری کار سهل و آسانی نبوده و علاوه بر برنامه‌ریزی، تدبیر و کار عمیق؛ نیاز به نظارت میدانی، سنجش مداوم و مراقبت از پیشرفت درست امور دارد و باید همه کارهای‌مان با نظارت، کنترل و مراقبت‌های چندلایه و چند وجهی مورد صحت و دقت‌سنجی قرار گیرد.

سرلشکر باقری با تاکید بر قدرت افزایی روزآمد نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی ارتش، نوسازی ناوگان نیروی دریایی و مجهز ساختن آن به سامانه‌ها و فناوری‌های جدید را امری مهم توصیف و خاطرنشان کرد: به لطف الهی و به مدد منابع انسانی مومن، متعهد، مصمم و انقلابی امیدواریم نیروی دریایی ارتش همراه با نیروی دریایی قدرتمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محکم‌تر و مصمم‌تر از گذشته در میدان‌های مأموریت حاضر و در سطح منطقه و فراتر از آن عزت و اقتداری در خور شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت عظیم‌الشأن ایران را به نمایش بگذارند.

وی با قدردانی از زحمات امیر خانزادی طی دوره تصدی فرماندهی نیروی دریایی ارتش گفت: امیدواریم در دوره جدید فرماندهی نیرو با مدیریت دریادار ایرانی و در سایه دیپلماسی دفاعی فعال، حضور نیروی دریایی ارتش در فراتر از آب‌های سرزمینی توسعه یافته و و شاهد رقم خوردن وقایع خرسندکننده‌ای مانند اعزام و حضور افتخارآمیز و اقتدارآفرین ناوگروه دریایی کشورمان در سن‌پترزبورگ باشیم.

 

Share