خرید خدمت سربازی دیگر اجرا نمی‌شود | پیش‌بینی ۲۱ روزه دوره آموزشی سربازان نخبه

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سال ۱۴۰۰ آخرین فرصت تکمیل پرونده و تسویه حساب متقاضیان خرید خدمت در سال ۹۷ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تایید بر این مطلب که ستاد کل نیروهای مسلح با هرگونه خرید خدمت سربازی مخالف است در خصوص مشمولان غایبی که در سال ۹۷ در طرح جریمه غیبت سربازی شرکت کرده و تسویه حساب نکرده‌اند اظهار داشت: آخرین مهلت تکمیل پرونده مشمولان غایبی که در سال ۹۷ متقاضی پرداخت طرح مشمولان غایب بوده‌اند طبق قانون بودجه تا سال ۱۴۰۰ است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مطابق قانون بودجه ۱۴۰۰ مشمولان وظیفه غایبی که بیش از ۸ سال غیبت از سربازی داشته و در سال ۹۷ و ۹۹ بخشی از اقساط خود را پرداخت کرده‌اند برای تکمیل پرونده و پرداخت کل اقساط فقط در سال ۱۴۰۰ فرصت دارند تا بتوانند مابقی بدهی را پرداخت کرده و کارت معافیت خود را بگیرند.

وی گفت: این افراد باید برای تکمیل پرونده و پرداخت اقساط به پلیس + ۱۰ یا سازمان نظام وظیفه عمومی مراجعه کنند.

امیر دریادار رحیمی‌پور در خصوص خرید خدمت برای مشمولان وظیفه جدید که هشت سال غیبت از سربازی دارند گفت: این طرح دیگر اجرا نمی‌شود و خرید خدمت سربازی وجود ندارد؛ فقط متقاضیانی که در طرح خرید خدمت در سال ۹۷ شرکت کرده و تسویه حساب نکرده‌اند باید در سال جاری در این خصوص اقدام کنند.

پیش بینی ۲۱ روزه دوره آموزشی سربازان نخبه

امیر دریادار سیاری در حاشیه مراسم پانزدهمین دوره رزم مقدماتی کارکنان وظیفه نخبه کشور با اشاره به پیش بینی دوره‌های آموزشی مختلف برای سربازان افزود: در دوره آموزشی ۲۱ روزه برای سربازان نخبه، برنامه‌های آموزشی متنوعی پیش بینی شده است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: در این مدت کم آنچه که باید اتفاق بیفتد و مورد نیاز یک رزمنده است در نظر گرفته شده است.

 

Share