علیرضا جهانبخش؛

برگشتم چون به سقف آرزوهایم در هلند نرسیدم | یک روز به فوتبال جزیره برمی‌گردم

علیرضا جهانبخش از آن فوتبالیست‌های دوست داشتنی و بی‌حاشیه است. او نمونه بارزی است برای تلاش و کوشش و پشتکار. بازیکنی که هیچگاه نمی خواهد نقش بازنده را بازی کند. شاید به همین دلیل تصمیم گرفت از برایتون برود و به فاینورد ملحق شود؛ انتقالی که برای جهانبخش انگیزه‌های تازه‌ای ساخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  به نقل از خبرآنلاین، علیرضا جهانبخش از آن فوتبالیست‌های دوست داشتنی و بی‌حاشیه است. او نمونه بارزی است برای تلاش و کوشش و پشتکار. بازیکنی که هیچگاه نمی خواهد نقش بازنده را بازی کند. شاید به همین دلیل تصمیم گرفت از برایتون برود و به فاینورد ملحق شود؛ انتقالی که برای جهانبخش انگیزه‌های تازه‌ای ساخته است.

علیرضا روزهایی پرانگیزه را در هلند آغاز کرده‌ای. احساس می‌کنیم از نظر روحی و روانی در شرایط بهتری هستی.

طبیعتا شما برای انتخاب‌های جدید، انگیزه زیادی داری. فاینورد هم برای من این انگیزه را به وجود آورد.

دلیل عمده انتخاب این تیم چه بود؟

من می‌خواستم در تیمی باشم که فرصت بازی برسد. به هر حال در مسیر جام جهانی هستیم. در سه سال گذشته با یکسری مسایل کنار آمدم ولی دوست داشتم شرایط جدید و تجربه‌ای جدید داشته باشم. این بود که فاینورد را انتخاب کردم.

البته که تو به چیزهایی که در فوتبال هلند می‌خواستی، کامل نرسید. مثلا یک قهرمانی.

قطعا همینطور است. من در هلند افتخارات زیادی به دست آوردم. بهترین بازیکن لیگ این کشور شدم. آقای گلی را به دست آوردم و این موفقیت باعث شد تا به لیگ برتر انگلیس بروم. ولی همانطور که گفتند من به سقف آرزوهای فوتبالی‌ام در هلند نرسیده‌ام. یکی از دلایلی که بازگشتم، همین موضوع بود. روزی که از هلند رفتم مصاحبه کردم و گفتم در آینده دوباره برمی‌گردم و با انگیزه بیشتر. حالا هم این شرایط مهیا شده است.

علیرضا بازی در انگلیس هم تجربه فوق‌العاده‌ای بود. این درست است که می‌گویند فوتبال انگلیس کلا چیز دیگری است و انگار شما وارد یک سیاره دیگر می‌شوید؟

کاملا درست است. در انگلیس همه چیز فرق می‌کند. از جو باشگاهها بگیرید تا استادیوم‌ها. از حضور در برایتون چیزهای زیادی یاد گرفتم. تجربیات بی‌نظیری به دست آوردم که شاید در هیچ کجای دنیا نمی‌توانستم آنها را کسب کنم. فوتبال انگلیس فوق‌العاده است. بهترین بازیکنان در آنجا جمع هستند. خوشحالم که این فرصت در اختیارم قرار گرفت. آرزوی هر فوتبالیستی است که بتواند روزی در لیگ برتر انگلیس بازی کند، چون بهترین لیگ دنیاست.

به خاطر جدایی از این لیگ ناراحت و پشیمان نیستی؟

همانطور که گفتم من با انگیزه زیادی به لیگ هلند آمدم و اهداف مشخصی دارم. بگذارید به سوال‌تان اینطور پاسخ دهم که فکر می‌کنم یک روز دوباره به لیگ برتر انگلیس برگردم. دنبال شانس دیگری خواهم بود. فرصتی که انتظار داشتم در برایتون به من نرسید. تغییر مربی یکی از دلایل عمده‌اش بود. دوست دارم دوباره شانس بازی در لیگ برتر را به دست بیاورم و قطعا این بار می‌توانم توانایی‌هایم را به طور کامل نشان دهم.

علیرضا با حضور تو صفحه رسمی فاینورد هم به رکوردهای زیادی رسید. از لایک و کامنت بگیر تا ویو.

این را متوجه شدم. لطف مردم کشورم است. وقتی به برایتون هم رفتم برای مسئولان باشگاه اینهمه استقبال عجیب بود. آنجا هم ایرانی‌های زیادی دنبال کننده صفحه رسمی باشگاه شدند. کلی پیام محبت آمیز گذاشتند. در روزهای سختی که به من بازی نمی‌رسید، پشتم بودند و حمایت کردند. این برایم افتخار است. در فاینورد هم دقیقا همین اتفاق افتاد و ممنون از همه کسانی که حمایت کردند. امیدوارم پیام‌ها همیشه همینطور مثبت باشد. ما ایرانی‌ها مردم خونگرمی هستیم. این را می شد از کامنت های مردم متوجه شد. حتی گاهی از من می پرسند ایرانی ها چه نوشته اند که برایشان توضیح می‌دهم.

Share