اطعام غدیر باید نهادینه شود | گیلانیان در منازل خود با حداقل امکانات خیرات کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه اطعام غدیر گفت: اطعام غدیر نیز باید مانند لیله الرغائب در تک تک منازل عاشقان امیرالمومنین (ع) به تناسب وسع مردم نهادینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام سعید مهدوی صبح روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی گیلان اظهار کرد: عید غدیر بزرگ‌ترین روز سرور بشریت و روز ظهور و ابلاغ ولایت و امامت بهترین انسان‌ها یعنی مولا علی‌بن‌ابی‌طالب (ع) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه اگر واقعه غدیر بزرگ داشته می‌شد واقعه عاشورا صورت نمی‌گرفت، افزود: اگر پیام غدیر را آحاد بشریت تحویل بگیرند، حاکمیت الهی یقینا محقق می‌شود و بشریت شاهد صلح، عدل و آرامش حقیقی جهانی خواهد بود.

 وی افزود: اگر عدالت‌خواهان، صلح جویان و خدامحوران عالم اگر می‌خواهند به اوج آرمانها و آرزو‌های خود برسند باید پیام غدیر را بزرگ بدارند.

مهدوی با اشاره به ولایتمداری گیلانیان در گرامیداشت عید غدیر اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی افتخار این را دارد که برای تبیین و تبلیغ پیام غدیر، بیش از ۱۱۰ ایستگاه تبیینی تحت عنوان میعاد غدیر با حضور کارشناسان فرهنگی، مبلغین دینی و معلمان داوطلب در در معابر و مجامع عمومی با رعایت دستورالعمل‌هایی بهداشتی در صورت امکان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تأکیدات معصومین (ع) در خصوص ثواب اطعام مسلمین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر تشویق از تشکل‌های دینی برای احیا و ترویج سنت اطعام در این ایام خجسته راهبرد امسال را برای احیا و ترویج اطعام خانگی در غدیر خم می‌گذارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه در اطعام خانگی آحاد گیلانیان در منازل خود با حداقل امکانات می‌توانند خیرات کنند، افزود: اطعام غدیر نیز باید مانند لیله الرغائب در تک تک منازل عاشقان امیرالمومنین (ع) به تناسب وسع مردم نهادینه شود.

مهدوی با تاکید بر اینکه انواع پویش‌های فرهنگ‌ساز پیش‌بینی و برنامه ریزی شده که یکی از آن‌ها پویش #نذر_غدیریه است، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با اداره کل آموزش و پرورش گیلان به منظور ترویج اطعام خانگی غدیر هماهنگی صورت داده تا از طریق شبکه شاد نیز این پویش را فراگیر کنیم و همچنین با همکاری شبکه استانی باران در این جهت تبلیغات مناسب انجام می‌گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از کارناوال‌های خودرویی در روز غدیرخم گفت: کارناوال‌های شادی توسط تشکل‌های مردم نهاد در روز غدیر در سراسر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان افزود: در ستاد شئون فرهنگی سازمان تبلیغات تاکید ویژه‌ای شد که شهرداری در فضاسازی محیطی خیابان‌های اصلی اقدام کرده و امیدواریم سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری با فضاسازی محیطی مناسبی وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

مهدوی با اشاره به حضور بیش از ۳۰۰ تشکل مردم نهاد در قالب مساجد و سمن‌های مختلف در اطعام غدیر گفت: انتظار داریم دستگاه‌های خدماتی یاور تشکل‌های مردم نهاد در گوشه و کنار استان باشند.

وی همچنین تاکید کرد که کلیه کارکنان سازمان تبلیغات برای ترویج سنت اطعام خانگی در روز غدیر علاوه بر پخت غذا برای منازل خویش، برای توزیع غذای غدیریه اعلام آمادگی کرده‌اند.

Share