آغاز واکسیناسیون فرهنگیان گیلان | ۴۰ هزار معلم رسمی و غیررسمی واکسینه می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طرح واکسیناسیون فرهنگیان از امروز (۹ مرداد) آغاز شده و تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد رحمتی با اشاره به ضرورت بازگشایی ایمن مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان در سال آینده اظهار داشت: طرح واکسیناسیون حدود ۴۰ هزار معلم رسمی و غیررسمی از امروز آغاز شده که برای تسریع این روند، ۳۶ مدرسه به واکسیناسیون معلمان اختصاص یافته است.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرآیند تزریق واکسن خاطرنشان کرد: در این راستا در شهرهای بزرگ دو مرکز، در شهرهای کم جمعیت یک مرکز و در شهر رشت هم ۴ مرکز برای واکسیناسیون معلمان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان درباره نحوه مراجعه فرهنگیان به مراکز تزریق واکسن کرونا گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، فرهنگیان می‌توانند طبق نوبت دهی که از طرف ادارات آموزش و پرورش مناطق استان تعیین شده، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

رحمتی خاطرنشان کرد: علاوه بر معلمان رسمی، معلمان غیر رسمی و سرباز معلمان که مشخصاتشان در سامانه وجود ندارد می‌توانند پس از تأیید ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

Share