هیچ برنامه‌ای برای دیدار در سطح رهبران نداریم

واکنش کاخ سفید به‌ عدم تمایل رئیسی برای دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری شب گذشته‌اش به اظهارات ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب ایران درباره‌ عدم تمایل به دیدار با رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خبرگزاری رویترز گزارش داد که جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب کشورمان مبنی بر این که برنامه‌ای برای دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ندارد، گفت: ما در حال حاضر هیچ روابط دیپلماتیکی با ایران و یا هیچ برنامه‌ای برای دیدار در سطح رهبران نداریم. دیدگاه ما در این باره این است که رهبر ایران تصمیم گیرنده است.

رویترز ادامه داد، ساکی گفت مذاکره کنندگان در وین دور ششم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای را به پایان رسانده‌اند.

همچنین یاهو نیوز در این باره به نقل از سخنگوی کاخ سفید نوشت: تصمیم گیرنده‌ای در این زمینه وجود دارد و این موضوع تغییری نکرده است و او رهبر ایران است. بنابراین، ما تلاش خواهیم کرد این مذاکرت دیپلماتیک را پیش ببریم، چون به نفع آمریکا و به نفع امنیت ملی‌مان است.

اظهارات ساکی در پی این مطرح می‌شود که ابراهیم رئیسی در نشست خبری روز گذشته‌اش در پاسخ به سوال رسانه راپلی روسیه که پرسید آیا در شرایط رفع تحریم‌ها حاضر به دیدار با رئیس جمهور آمریکا هستید گفت: خیر.

Share