مهربان: عدم حمایت از سوی مسئولان ورزش گیلان برایم موضوعی حل شده است

مربی تیم ملی کشتی در واکنش به عدم حمایت مسئولان ورزش گیلان گفت: از آنها انتظاری ندارم، این برخوردها برایم عادی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ابراهیم مهربان در گفت وگو با تسنیم، در خصوص پیگیری تمرینات آزادکاران برای حضور در بازی‌های المپیک اظهار داشت: شکر خدا اردوی تفریحی که داشتیم خوب بود و روی بچه ها به لحاظ روحی روانی خیلی تاثیر داشت. جو دوستانه و خوبی حاکم بود و امید داریم در زمان باقی مانده برنامه‌های از پیش تعیین شده را اجرا کرده و بچه‌ها با آمادگی خوبی در مسابقات حضور پیدا کنند.

وی در مورد حضور مدیران کل و روسای هیئت‌ها در اردوی تیم ملی و حمایت از المپیکی‌ها تصریح کرد: خیلی حرکت خوبی است و از همه مسئولان ورزشی و سیاسی و اسپانسرهای مختلفی که به اردو می‌آیند، تشکر می‌کنم که از نفرات اعزامی به المپیک قدردانی کرده و به آنها از نظر مالی و معنوی انگیزه می‌دهند. رقم خیلی مهم نیست، حرکت قشنگی است. حمایت شهردار تهران، روسای هیئت‌های مختلف و سایر دوستان باعث می‌شود بچه ها انگیزه بیشتری برای کسب افتخار داشته باشند.

مهربان در پاسخ به این سوال که آیا از اداره کل ورزش یا هیئت کشتی استان گیلان حمایتی از تنها مربی گیلانی اعزامی به المپیک شده است، گفت: استاندار گیلان آمد و از المپیکی‌های گیلان تقدیر کرد اما طبیعتا دعوت کردن آدابی دارد و اگر قرار است کسی به مجلسی دعوت شود باید از قبل اطلاع رسانی صورت بگیرد. اینکه در مسیر یکی را دیده و بگوییم تو هم به این مجلس بیا، نمی‌تواند جنبه درستی داشته باشد. این کار نه اصولی هست و نه با اصول بنده همخوانی دارد.

وی ادامه داد: البته کار استاندار کار قشنگی بود که در راستای تقدیر از ورزشکاران استان گیلان صورت گرفت اما من اصلا به این مراسم دعوت نبودم و تصادفا بنده خدایی را در فدراسیون دیدم که برای خالی نبودن عریضه دعوت کرد در مراسم شرکت کنم، درواقع از قبل برنامه‌ای برای دعوت از من وجود نداشت.

مهربان همچنین گفت: خیلی انتظاری ندارم، به این وضعیت عادت کردم. از دورانی که کشتی می‌گرفتم، نه دوست داشتم مورد توجه قرار بگیرم و نه دوست داشتند که من مورد توجه قرار بگیرم. بچه یکی از شهرستان‌های استان گیلان هستم و اهل مرکز استان نیستم. اینها برایم عادی شده و اصلا از این وضعیت دلگیر و ناراحت نیستم. این چیزها برایم اهمیت ندارد و دوست دارم هر آنچه در توانم هست کمک کنم تا تیم در بازی‌های المپیک موفق باشد و سهم کوچکی در این مسیر داشته باشیم.

عضو پیشین سنگین وزن تیم ملی آزاد ادامه داد: این مسائل حل شده است. بعد از نزدیک به ۵۰ سال سنی که از خدا گرفتم، دیگر توجهی به این مسائل ندارم.

مهربان در خاتمه گفت: باید از فدراسیون بابت حمایتی که از تیم‌های ملی داشته، تشکر کنم. از رئیس فدراسیون، تمام اعضای خانه کشتی و مدیریت آن که خیلی زحمت کشیدند تا در این وضعیت اقتصادی سخت و ایام کرونا تیم‌های ملی آزاد و فرنگی اعزامی به المپیک در شرایط خوبی قرار داده باشند. با توجه به اینکه قبلا از دور دستی بر آتش اجرا داشتم، می دانم تهیه کردن پول و امکان مالی چقدر کار سختی است اما علیرضا دبیر به خوبی توانست بهترین شرایط را برای تیم ملی مهیا کند.

Share