سهمیه تاریخی برای وزنه‌برداری زنان ایران

با خارج شدن وزنه‌بردار فوق سنگین زنان تیم ساموآ، این سهمیه به پریسا جهانفکریان از ایران خواهد رسید. وی نخستین بانوی وزنه‌برداری کشورمان است که در المپیک شرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دولت ساموآ اعلام کرد که این کشور به دلیل نگرانی از بیماری همه گیر کووید۱۹، فقط ورزشکاران خارج از کشور را به بازی‌های المپیک توکیو اعزام می‌کند.

انجمن ورزش ساموآ و کمیته ملی المپیک این کشور تأیید کرد که دستور دولت منجر به خروج ۳ وزنه‌بردار از تیم شده است.

براین اساس با خارج شدن وزنه‌بردار فوق سنگین زنان تیم ساموآ، این سهمیه به پریسا جهانفکریان از ایران خواهد رسید. وی نخستین بانوی وزنه‌برداری کشورمان است که در المپیک شرکت می‌کند.

ساموآ ۱۱ سهمیه المپیک کسب کرده است که با اعلام مقامات دولتی این کشور تیم ۴ نفره قایقرانی که در نیوزیلند اردو دارد، ۲ بوکسور که در استرالیا هستند، یک دوومیدانی‌کار که در آمریکا تمرین می‌کند و یک جودوکار که در ژاپن پیگیر تمریناتش است، در المپیک شرکت می‌کنند.

کمیته ملی المپیک ایران و فدراسیون وزنه‌برداری در این رابطه منتظر تاییدیه و ایمیل فدراسیون جهانی وزنه برداری هستند. اما با این وجود بعید به نظر می‌رسد که وی در توکیو حضور داشته باشد، چراکه او بعد از ناامیدی از کسب سهمیه، علاوه بر فاصله گرفتن از تمرینات، دستش را نیز جراحی کرده و به همین دلیل تقریبا حضور او در بازی‌های المپیک منتفی است.

Share