پیکر مطهر سرباز شهید ژاندارمری «یوسف زنجانی پورقنبری» شناسایی شد

پیکر مطهر شهید یوسف زنجانی پور قنبری از شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس پس از ۳۳ سال به وطن بازگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پس از عملیات تفحص و شناسایی پیکر مطهر شهید یوسف زنجانی پورقنبری، جمعی از مسئولان ناجا امروز با حضور در روستای ویشکا سوقه رشت، خبر مسرت بخش شناسایی پیکر این شهید والامقام را به خانواده اش دادند.

این شهید والامقام متولد سال ۱۳۴۶ در سال ۶۷ به عنوان سرباز ناجا در منطقه عملیاتی دهلران زبیدات به درجه رفیع شهادت نایل شده و تاکنون جاوید الاثر بود.

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا در این آیین معنوی با اشاره به اینکه در ۸ سال دوران دفاع مقدس حدود ۱۳ هزار شهید در کشور مفقودالاثر بودند، گفت: بر اساس آمار مرکز کمیته تفحص تاکنون پیکر مطهر حدود ۴ هزار شهید جاوید الاثر پیدا نشده و تلاش‌ها برای پیدا کردن و همچنین شناسایی خانواده‌های آنان ادامه دارد.

سردار یونس عبدی افزود: نیروی انتظامی در ۸ سال دوران دفاع مقدس در قالب شهربانی، کمیته و ژاندارمری حسب نیاز، داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل قریب ۸ هزار شهید تقدیم آرمان‌های والای انقلاب اسلامی کرده است.

وی با بیان اینکه ۵۶۰ شهید ناجا در این دوران مفقودالاثر بودند، گفت: تاکنون پیکر ۱۱۰ شهید ناجای دوران دفاع مقدس تفحص شده و به وطن بازگشته است.

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا با اشاره به اینکه پس از ۸ سال ماموریت ناجا در دوران دفاع مقدس، مجاهدت و ایثارگری‌های ماموران ناجا در برقراری نظم و امنیت در جای جای کشور که جزء وظایف ذاتی آن است ادامه دارد، افزود: ماموران ناجا با تاسی از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهدای انقلاب عهد و پیمان بستند که برای برقراری نظم و امنیت کشور از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.

سردار عبدی، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۸ مامور ناجا در برخورد با سوداگران موادمخدر و در مناطق مرزی به شهادت رسیده اند، گفت: باب شهادت در ناجا باز است و زنجیره شهادت در آن قطع نشده و تا پای جان حافظ نظم و امنیت خواهیم بود.

وی به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: وجود شهدا به انقلاب برکت داده و اکنون همه ما مدیون خون شهدا هستیم و باید با هوشیاری و بصیرت توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنیم.

رئیس مرکز امور ایثارگران ناجا تصریح کرد: مردم ولایی و همیشه در صحنه انقلاب باید در روز ۲۸ خرداد با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های رای توطئه‌های دشمنان را نقش براب سازند و با انتخاب فرد اصلح در سرنوشت کشور سهیم باشند.

سردار “عزیزاله ملکی”، در تشریح این خبر اظهار داشت: پیکر پاک شهید دفاع مقدس “یوسف زنجانی‌پور قنبری” پس از ۳۳ سال مفقودالاثری شناسایی شد.
وی با بیان اینکه خانواده این شهید والامقام امروز به معراج شهدا تهران خواهند رفت افزود: پیکر شهید زنجانی‌پور قنبری پس از مراسمی که در ستاد ناجا با حضور سردار “حسین اشتری” برگزار خواهد شد عصر سه‌شنبه مورخ ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ به گیلان منتقل می‌شود.
فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پیکر مطهر شهید “یوسف زنجانی‌پور قنبری” ساعت ۰۹۳۰ روز چهارشنبه مورخ ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ از مقابل ستاد انتظامی تشییع خواهد شد تصریح کرد: پیکر پاک این شهید والامقام در زادگاهش به خاک سپرده می‌شود.
این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: شهید “یوسف زنجانی‌پور قنبری” متولد ۳۰ شهریورماه ۱۳۴۶ و از کارکنان ژاندارمری بود که در ۲۱ تیرماه ۱۳۶۷ در زبیدات عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سردار ملکی در پایان خاطرنشان کرد: با شناسایی شهید “یوسف زنجانی‌پور قنبری”، نیروی انتظامی استان گیلان ۴۴۶ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

Share