واکنش پلیس با کلیپ برخورد نیروی انتظامی با نوازندگان خیابانی در رشت

سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت اظهار داشت: اجرای موسیقی خیابانی مستلزم اخذ مجوزهای قانونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: اجرای موسیقی خیابانی مستلزم اخذ مجوزهای قانونی است.

سرهنگ محمود حافظی در خصوص انتشار فیلمی در فضای مجازی با مضمون برخورد نیروی انتظامی با نوازندگان خیابانی در رشت اظهار داشت: در پی تماس احدی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و اعلام نارضایتی از اجرای موسیقی غیرمجاز و ایجاد مزاحمت برای آن‌ها در یکی از خیابان‌های شهر رشت، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران پلیس به محل مورد نظر مراجعه و مشاهده کردند دو نفر جوان در حال اجرای موسیقی خیابانی هستند افزود: پس از مراجعه پلیس به این افراد و درخواست ارائه مجوز برای اجرای موسیقی خیابانی، با بی‌توجهی آن‌ها مواجه شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت اظهار داشت: این نوازندگان که فاقد مجوز قانونی بودند به تذکر پلیس توجهی نکرده لذا مأموران برحسب وظیفه قانونی خود اقدام کردند.

این مقام انتظامی با تأکید بر وظیفه پلیس برای رسیدگی به شکایات شهروندان گفت: اجرای موسیقی خیابانی مستلزم اخذ مجوزهای قانونی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری است و فعالیت گروه‌های هنری نباید زمینه سلب آسایش و آرامش دیگر شهروندان را فراهم آورد.

Share