ماجرای استعفای دسته جمعی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان از زبان بهروزی فر

رئیس هیئت نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراها در گیلان ماجرای استعفای دسته جمعی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان را تشریح کرد و گفت: این استعفای دسته جمعی به سبب اعتراض نسبت به تایید صلاحیت برخی از افراد مسئله‌دار در انتخابات شوراهای شهر توسط هیئت مرکزی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خلیل بهروزی‌فر در گفتگو با فارس با اشاره به جزئیات استعفای دسته جمعی اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراها در گیلان اظهار کرد: این استعفای دسته جمعی در اعتراض به احراز صلاحیت افراد مسئله‌دار توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور بود.

وی با بیان اینکه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بدون هماهنگی با این هیئت عالی در استان عمل کرد، افزود: این احراز صلاحیت‌ها تبعات و بازتاب خوبی در استان نداشت و ما مجبور به استعفای دسته جمعی و تقدیم آن به هیئت مرکزی نظارت شدیم.

رئیس هیئت نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراها در گیلان با اشاره به‌عدم پذیرش استعفا از سوی هیئت مرکزی گفت: این استعفا به دلیل منع قانونی استعفای دسته جمعی اعضای هیئت نظارت توسط هیت مرکزی پذیرفته نشده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای هیئت مرکزی نظارت مدعی هستند که احراز صلاحیت افراد مسئله‌دار بر اساس مر قانون بوده، تصریح کرد: هیئت مرکزی نظارت مدعی است همچون هیئت عالی نظارت در استان‌ها می‌تواند بر اساس گزارش‌های مراجع ذیصلاح و همچنین تحلیل شخصی با بررسی پرونده‌ها می‌توانند صلاحیت افراد را برای ورود به انتخابات شوراها تایید یا رد کنند.

بهروزی‌فر با بیان اینکه ایراد قانونی نمی‌توان به ادعای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گرفت، گفت: تمام تلاش ما در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا این بوده تا اقدامات موثری انجام دهیم تا مشکلات مردم حل شود.

وی با بیان اینکه اقدامات برخی از شوراهای اسلامی شهر و روستا منجر شده تا مردم نسبت به آن‌ها نارضایتی داشته باشند، افزود: نارضایتی مردم از شوراهای اسلامی فعلی موجب شد تا در این دوره از انتخابات هیئت نظارت شهرستان‌ها و استان به جهت تامین رضایتمندی مردم اهتمام بیشتری در بررسی صلاحیت‌ها داشته باشد.

Share