توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان؛

عناوین روزهای هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق اعلام شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان عناوین روزهای هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق (مدیریت مصرف) را بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت نیرو اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وحید خرّمی با بیان این که هفته اول تیرماه در طی سه دهه اخیر، هفته مدیریت مصرف بهینه آب و برق، نام‌گذاری شده است، اعلام کرد: روز یکم تیرماه تحت عنوان مدیریت مصرف آب، برق و خانواده است که این عنوان با هدف فراهم کردن زمینه مشارکت خانواده‌ها در مدیریت مصرف و افزایش نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف انتخاب شده است.

وی روز دوم هفته صرفه جویی را مدیریت مصرف آب و برق، افکار عمومی و رسانه خواند و بیان داشت: هدف از نام‌گذاری روز دوم تیر ماه استفاده گسترده‌تر از ظرفیت وسایل ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی به منظور افزایش آگاهی عمومی و بالابردن سطح دانش مصرف‌کنندگان آب نسبت به محدودیت منابع است.

خرّمی روز سوم هفته صرفه جویی را مدیریت مصرف آب و برق، صنعت، سازمان‌های عمومی و موسسات خصوصی اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: این روز با هدف تبیین نقش تولیدکنندگان تجهیزات کاهنده مصرف در توسعه فناوری‌های کاهنده مصارف آب و انرژی، تشریح ضرورت توسعه صنایع و بهره‌برداری از معادن متناسب با ظرفیت‌های منابع آبی و انرژی کشور و تبیین نقش سازمان‌ها و موسسات در اعمال رویه‌های صحیح مصرف آب و انرژی در تاسیسات و ساختمان و غیره نام‌گذاری شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان عنوان روز چهارم هفته صرفه جویی را مدیریت مصرف آب و برق و آموزه‌های دینی اعلام و خاطر نشان کرد: هدف از نام‌گذاری این روز، تبیین اهمیت صحیح مصرف کردن و پرهیز از اسراف از منظر تعالیم دینی و معرفی شیوه‌های صحیح مصرف با اتکا به تعالیم دینی است.

وی روز پنجم را مدیریت مصرف آب و برق، خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت‌های مردمی و خیرین دانست و تصریح کرد: تشویق و ترغیب دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری و روستایی به کاهش مصارف آب و انرژی، تشویق و ترغیب مردم و خیرین برای سرمایه‌گذاری به منظور توسعه و بهبود زیرساخت‌های تولید و انتقال و توزیع آب و انرژی و جلب مشارکت صنایع و صاحبان منابع مالی در انجام مسئولیت اجتماعی در حوزه آب و انرژی با اجرای برنامه‌های فرهنگ‌سازی از اهداف نام‌گذاری این روز بوده است.

خرّمی با اشاره به این که عنوان روز ششم هفته صرفه جویی مدیریت مصرف آب و برق غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست است، افزود: تشریح نقش آب و انرژی در امنیت غذایی، تشریح نقش منابع طبیعی در توسعه اقتصادی جوامع و ضرورت حفظ محیط زیست برای بقا و تداوم تمدن بشری و تشریح نقش اجرای طرح‌های جمع آوری و تصفیه بهداشتی فاضلاب و همچنین بازچرخانی آب در حفظ و ارتقای کیفیت منابع آبی از اهداف نام‌گذاری این روز است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان، مدیریت مصرف آب و برق، اقتصاد و حقوق شهروندی را شعار روز هفتم در هفته صرفه جویی اعلام کرد و بیان داشت: این نام‌گذاری با هدف تشریح ارزش اقتصادی آب و برق، تشریح نقش و ارزش اقتصادی کاهش مصرف در حفظ منابع و جلوگیری از آلودگی محیط زیست و لزوم رعایت قانون از سوی همگان و اطلاع‌رسانی در خصوص انواع جرایم و تخلفات در بخش آب و برق انجام شده است.

Share