سوءمدیریت و موازی کاری عامل کمبود مصالح است | ساماندهی نظام استخدامی کشور

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس عدم مدیریت کافی و موازی کاری را عامل کمبود سیمان و مصالح در گیلان دانست و گفت: سیمان موجود است اما به شفارود اختصاص نمی یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسن محمدیاری در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه پیش از اقدام مجلس، بی نظمی در جایگاه استخدامی کشور وجود داشت، اظهار کرد: طرح مربوطه باعث می‌شود از این پس افرادی که در جایگاه حاکمیتی هستند رسمی و افراد غیر حاکمیتی به صورت پیمانی به کار گرفته شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه دولت موظف است بر اساس برگزاری آزمون و با توجه به نمرات افراد اقدام به قبولی و استخدام آنان کند، افزود: جزئیات طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی و مجدداً به صحن مجلس برمی‌گردد.

وی به اعطای تسهیلات خرد و کلان با بهره کم به اقشار پایین جامعه جهت خوداشتغالی اشاره و تصریح کرد: مجلس در پی اجرای این قانون است تا نابسامانی حوزه اشتغال رفع شود.

محمدیاری با بیان اینکه آب فعلی رودخانه‌های استان تنها یک سوم از نیازهای مردم را پوشش می‌دهد، افزود: بخش عمده‌ای از چاه‌ها در سطح سه شهرستان پس از تزریق اعتبار بازسازی می‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به روند ساخت سد شفارود، گفت: مشکل در تأمین سیمان باعث شده که آبگیری سد از برج چهار به پایان ۱۴۰۰ معطوف شود اما بحث ما این است که این بدقولی‌ها بی اعتمادی مردم را در پی خواهد داشت و دولت باید در موعد مقرر کار را تحویل مردم دهد.

وی عدم مدیریت کافی و موازی کاری را عامل کمبود سیمان و مصالح در استان گیلان عنوان کرد و ادامه داد: اینکه سیمان در دو کارخانه شهرستان وجود دارد اما به سد شفارود اختصاص نیافته، قابل قبول نیست.

محمدیاری با بیان اینکه برای جلوگیری از دست اندازی به اراضی نیازمند بازسازی طرح‌های هادی هستیم، افزود: مردم نباید به راحتی زمین‌های خود را بفروشند بلکه باید از ظرفیت آن در حوزه تولید و گردشگری استفاده کنند.

Share