رفع تصرف ۵۲ هزار متر مربع از اراضی ملی در شفت | معرفی متصرفان به مرجع قضایی

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف ۵۲ هزار متر مربع از اراضی ملی در شهرستان شفت و معرفی متصرفان به مرجع قضایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف ۵۲ هزار متر مربع از اراضی ملی در شهرستان شفت و معرفی متصرفان به مرجع قضایی خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با بیان اینکه زمین‌خواری تعرض به منابع طبیعی و اراضی ملی بوده و جرم محسوب می‌شود اظهار داشت: تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌ها با نیروی انتظامی در مقابله با زمین‌خواران و متجاوزان به حقوق بیت‌المال بسیار مؤثر است و حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی از دست‌اندازی سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد.

وی در ادامه به دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در یکی از روستاهای شهرستان شفت اشاره کرد و گفت: رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی برای اطمینان از صحت موضوع ضمن هماهنگی قضائی با کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند، تصریح کرد: در بازدید به عمل آمده مشخص شد، ۴ نفر، ۵۲ هزار متر مربع از اراضی ملی را به صورت غیرقانونی به تصرف خود درآورده و ضمن محصور کردن این زمین‌ها با سیم‌خاردار در آن اقدام به ساخت بنا کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی از تشکیل پرونده و معرفی متهمان ۴۵، ۵۰، ۶۵ و ۷۵ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی خبر داد و بیان داشت: کارشناسان ارزش این اراضی را ۳۶ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی اضافه کرد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

وی در پایان با تاکید بر برخورد قاطعانه پلیس با زمین‌خواران و افراد سودجو که اقدام به و تصرف اراضی ملی و طبیعی می‌کنند از مردم خواست برای مقابله با این افراد در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

Share