دغدغه برای جوانان، دغدغه‌مندی آینده است | تاکید بر سرمایه گذاری بر تفکر خلاق جامعه

مقدادی در یادداشتی مطرح کرد: ایجاد انگیزه، آموزش تعهد پذیری و فعال کردن سازمان‌های مردم نهاد، اصلی‌ترین عواملی هستند که می توانند یک جامعه شهری را با حرکت رو به جلو همراه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سینا مقدادی در یادداشتی مطرح کرد: جوانان، قشر فعال و پویای جامعه هستند که تفکر رو به رشد جامعه را رقم می زنند. توجه به آنان در واقع توجه به حال و آینده جامعه است. یکی از مهمترین مولفه‌ها در این بخش دیده شدن جوانان و شنیدن دغدغه‌های آنها است که شورا می تواند با فعال کردن هر چه بیشتر سرای محلات و دعوت جوانان برای حضور و بیان مطالبه‌هایشان در این حوزه فعالیت داشته باشد.

همچنین سازمانهایی چون سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری با برگزاری مسابقات و طرح موضوعات اجتماعی و دریافت ایده در فعال تر کردن جوانان سهم بزرگی برعهده دارد.

شهرداری مجموعه‌ای خدمات رسان است و برای ارائه بهترین طرح و برنامه با بهره گیری از تفکر خلاق جوانان، نقش مهمی در درگیر کردن آنها در رویدادهای اجتماعی ایفا می کند که اگر این برنامه‌ها بصورت مدون باشد از یک منظر به تشویق و ترغیب این قشر فکور کمک کرده است و از نگاهی دیگر با جمع آوری کاربردی‌ترین نظرات و هموارسازی راههای اجرایی شدن‌شان به پیشبرد هدف نیل به جامعه‌ای مسئولیت‌پذیر گام بزرگی برداشته است.

ایجاد انگیزه، آموزش تعهد پذیری و فعال کردن سازمان‌های مردم نهاد، اصلی‌ترین عواملی هستند که می توانند یک جامعه شهری را با حرکت رو به جلو همراه کنند.

سرمایه گذاری بر تفکر خلاق جامعه، بهترین نوع سرمایه گذاری برای تضمین شهری پویا است و می توان با بهره گیری از ایده‌ها و خلاقیت‌ها، جوامع را در مسیر برنامه های نو قرار داد.
نوین بودن با هدف پیشرفت هر روزه حاصل نمی‌شود مگر با انگیزه‌سازی و دخیل کردن اقشار مختلف جامعه در رویدادهای زندگی شهری و مهمتر از همه جوانی که سرشار از طرح و برنامه است نیازمند توجه و نقشه راه است تا بتواند تئوری‌های خود را در پروسه عمل قرار دهد.

جوامعی که خواهان نشاط هستند باید به جوانان نگاهی ویژه داشته باشند زیرا شادابی آنها، باعث سرزندگی جامعه خواهد بود.

تیزبین بودن و مطالبه گری جوانان یکی از عوامل مهمی است که چالش‌ها دیده می شود و راه حل‌های مناسبی نیز برای مشکلات بدست می آید.

کلام آخر؛ جوانان نیروی خوش فکر جامعه هستند و اگر به آنها میدان بدهیم، شاهد شهری شاداب، پویا و هدفمند، همراه با موفقیت‌های فراوان خواهیم بود.

Share