بهرامیان در ستاد انتخابات استان گیلان:

تخلفات در شعب اخذ رای گیلان با دقت رصد می شود

دبیر هیات بازرسی و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات گیلان گفت: تخلفات در شعب اخذ رای با دقت رصد می‌شود و اکنون مشکلی به لحاظ بروز تخلف وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، علی بهرامیان عصر جمعه در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات استان گیلان اظهار داشت: تخلفاتی از جمله خرید و فروش آرا از برخی شعب استان گیلان گزارش شده که با ورود به موقع بازرسان شعبه و بازرسان آنلاین مشکل برطرف شد.

وی با بیان اینکه اکنون مشکل خاصی در شعب اخذ رای وجود ندارد، اضافه کرد: بازرسان در شعب اخذ رای نظارت جدی دارند.

وی با بیان اینکه به ازای هر شعبه اخذ رای یک بازرس فعال است، خاطر نشان کرد: اعضای هیات بازرسی در شهرستان ها، یک نفر رئیس، دبیر و عضو اصلی، سه نفر به عنوان اعضای دبیرخانه هیات شهرستان یک نفر به عنوان بازرس پای صندوق است.

دبیر هیات بازرسی و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات گیلان با اشاره به فعالیت ۲۹ بازرس ویژه در این استان اضافه کرد: به تعداد هر ۱۱۰ صندوق یک بازرس ویژه فعال است ضمن اینکه، چهار بازرس ویژه از سوی وزارت کشور برای گیلان در نظر گرفته شده که فعالیت دارند.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی ستاد انتخابات گیلان، در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از تعداد ۹۹۳ هزار و ۳۲۲ نفر مرد و ۹۹۵ هزار و ۲۱۲ نفر زن هستند.

برای ۵۳ شهر استان یک هزار و ۳۹۸ داوطلب برای کسب ۲۸۱ کرسی باهم به رقابت می‌پردازند که از این تعداد ۱۶۴ نفر بانوان و یکهزار و ۲۳۴ نفر از آقایان هستند.

همچنین در این دوره از انتخابات، ۱۳ هزار و ۲۳۱ نفر داوطلب نیز برای کسب ۶ هزار و ۶۹۴ کرسی شوراهای روستایی در ۲ هزار و ۱۷۲ روستا با هم رقابت می‌کنند.

سه هزار و ۹۴ شعبه اخذ رای اعم از شعبه‌های ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا در استان پیش بینی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۱۵ شعبه ثابت و ۳۷۹سیار هستند.

همچنین ۱۶ نفر داوطلب برای میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در آستانه اشرفیه حضور دارند که ۱۴ نفر از آن‌ها آقایان و دو نفر بانوان هستند. شهرستان آستانه اشرفیه یک کرسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد.
فقط در شهر رشت، انتخابات الکترونیکی برگزار می‌شود.

برای برگزاری این دوره از انتخابات در مجموع اعم از عوامل اجرایی انتخابات و محافظت از صندوق ها، عوامل نظارت، بازرسی ستاد در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها بیش از ۶۰ هزار نفر همکاری می‌کنند.

در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۶۵۵ نفر در استان واجد شرایط رأی دادن بودند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۶۶ نفر رأی اولی بودند.

بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، استان گیلان دارای ۱۷ شهرستان با ۵۳ شهر است.

Share