با برچسب قیمت ۲۳ تا ۲۴۶۰۰ دلار؛

ایولوس EV500؛ سدان جدید دانگ فنگ و ۴۰۰ کیلومتر رانندگی پاک!

ایی ویی۵۰۰ از طراحی ظاهری به شدت وابسته به عناصر کرومی است و از این طریق تلاش شده تا ظاهری لوکس و باکیفیت برای این خودرو ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مازیار دانیالی در عصر ایران نوشت: ویرایشی جدیدتری از خودروی سدان ایولوس دی۵۳ از گروه دانگ فنگ با نام فنگشن ژوان ایی ویی یا ایولوس ایی ویی۵۰۰ در بازار چین با برچسب قیمت ۲۳ تا ۲۴۶۰۰ دلار عرضه می‌شود که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

ابعاد

ایی ویی۵۰۰ از طراحی ظاهری به شدت وابسته به عناصر کرومی است و از این طریق تلاش شده تا ظاهری لوکس و باکیفیت برای این خودرو ارائه شود. خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۶۶۰ میلیمتر در طول، ۱۸۱۲ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها برابر با ۲۶۸۰ میلیمتر و وزن خالص ۱۵۴۱ کیلوگرم محاسبه شده است.

این ابعاد دقیقا همان است که در ایولوس دی۵۳ نیز بدان اشاره شد و هیچ تفاوتی ندارد.

پیشرانه

در بخش پیشرانه این خودرو از یک موتور الکتریکی ۱۲۰ کیلوواتی (۱۶۰ اسب بخار) با گشتاور ۲۶۰ نیوتن متر استفاده شده است. باتری لیتیوم ۴۷.۷ کیلووات ساعت برد حرکتی ۴۰۰ کیلومتر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۵۵ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

در بخش جعبه دنده از نمونه تک سرعته در ارتباط با محور جلو استفاده شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ‌ها دیسکی است و رینگ‌های آلومینیومی در حالت استاندارد ۱۶ اینچی هستند.

کابین

کابین نیز با خودروی دی۵۳ تفاوت خاصی ندارد و از امکانات این فضا می‌توان به: سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، نورپردازی داخلی، شارژ بی‌سیم، ناوبری ماهواره ای، پشتیبانی از فرمان‌های صوتی، نشانگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، بلوتوث، یو اس بی، تنظیم الکتریکی صندلی، استراحتگاه دست، پاور ویندوز جلو و عقب، سنسور باران، اسکای روف الکتریکی، آینه‌ها با تنظیم الکتریکی، گرم کن و جمع کن اتوماتیک اشاره کرد.

ایمنی

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک عقب، دوربین عقب، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی‌اس، ایی بی‌دیی، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، هدلایت اتوماتیک، ایربگ کامل، ایزوفیکس و… قابل اشاره هستند.

بخشی از امکانات مورد اشاره فقط در حالت آپشن ارائه می‌شوند.

Share