کنایه سنگین روحانی اصلاح‌طلب به مطهری؛ حداقل آن کتاب مساله حجاب مرحوم پدرشان را بخوانند

قوامی گفت: من به آقای مطهری یادآور می‌شوم که رضا خان خواست حجاب را بردارد و موفق نشد یعنی خانم‌هایی بودند که سال‌ها در خانه ماندند مبادا روسری آنان برداشته شود. ما هم موفق نمی‌شویم که حجاب را اجباری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ناصر قوامی فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: «مواضع علی مطهری درباره حجاب در این مدت مشخص است».

وی در گفت‌وگویی با «آزادی» در واکنش به این سخنان مطهری می‌گوید: «متاسفانه کتاب مساله حجاب دیگر چاپ نمی‌شود اما من به آقای علی مطهری توصیه می‌کنم که حداقل آن کتاب مساله حجاب مرحوم پدرشان را بخوانند».

وی همچنین می‌گوید: «من به ایشان یادآور می‌شوم که رضا خان خواست حجاب را بردارد و موفق نشد یعنی خانم‌هایی بودند که سال‌ها در خانه ماندند مبادا روسری آنان برداشته شود. ما هم موفق نمی‌شویم که حجاب را اجباری کنیم».

قوامی تاکید کرد: «من به عنوان یک روحانی می‌گویم که نمی‌شود با زور را کسی را معتقد کرد. کسانی که اعتقاد راسخ به حجاب دارند در اروپا هم باشند حجاب خود را حفظ می‌کنند. کسی هم که اعتقاد ندارد با زور معتقد نمی‌شود».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به اینکه این حرف‌ها چقدر به آقای مطهری در انتخابات پیش‌رو کمک خواهد کرد؟ گفت: «من فکر نمی‌کنم که شورای نگهبان اصلا او را تایید صلاحیت کند. وقتی برای نمایندگی مجلس تایید صلاحیت نشد، الان هم نمی‌شود. ضمن اینکه به نظر من بیان این حرف‌ها اخلاقی نیست».

وی توضیح داد: «استفاده ابزاری از موضوعی که اصلا در اختیار رئیس جمهور نیست، برای جلب نظر مردم اخلاقی نیست. مساله حجاب دست نیروی انتظامی است که از رئیس جمهور دستور نمی‌گیرد. مگر روحانی توانست در این زمینه تغییر ایجاد کند که مطهری بتواند! قوانین و احکام این بحث در اختیار قوه قضاییه است که پلیس هم اجرا می‌کند. هیچ کدام این‌ها هم زیر نظر رئیس جمهور نیست. اصلا رئیس جمهور چه کاره است که بگوید روسری برداشتن ایرادی ندارد. اصلا بگوید آیا اگر کسی روسری را بردارد، نمی‌گیرند و شلاق نمی‌زنندش؟!»

قوامی تاکید کرد: «چه احمدی نژاد ، چه مطهری و … باید به اندازه اختیارات خود حرف بزنند. بیان این حرف‌ها نوعی اغفال و کلک زدن به مردم است».

Share