نه بنزین و نه هیچ فرآورده نفتی دیگری گران نمی‌شود | پس از بازنشستگی باید روزی ۱۲ ساعت کار کنم

وزیر نفت اخبار مربوط به گرانی بنزین را شایعه و جنگ روانی پیش از انتخابات دانست و گفت: اطمینان می‌دهم نه بنزین و نه هیچ فرآورده نفتی دیگری گران نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان مشترک فرزاد B، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه «شایعات گرانی بنزین دروغ و جنگ روانی پیش از انتخابات است»، اظهار داشت: نزدیک به انتخابات برخی با شایعه گرانی بنزین می‌خواهند در مردم عکس العمل بدی ایجاد کنند، اما اطمینان می‌دهم نه بنزین و نه هیچ فرآورده نفتی دیگری گران نخواهد شد.

وزیر نفت در پاسخ به اینکه «چرا تا پایان مذاکرات وین و مشخص شدن نتیجه برای امضای این قرارداد منتظر نماندید؟»، گفت: این موضوع باعث ایجاد تاخیر در کار می‌شد؛ اکنون نیز بر اساس قرارداد امضا شده مشکلی برای حضور شریک خارجی وجود ندارد و در صورت تمایل، شرکت‌های خارجی می‌توانند در این قرارداد وارد شوند.

زنگنه درباره آخرین وضعیت خط لوله گوره- جاسک اظهار داشت: لوله‌گذاری این طرح تمام شده و در روزهای آینده نفت به این خط لوله تزریق خواهد شد و در خرداد ماه اولین محموله از جاسک صادر می‌شود.

این عضو کابینه دولت در پاسخ به اینکه «آیا در دولت بعدی نیز حضور خواهد داشت؟»، گفت: حتی پیشنهاد ریاست جمهوری را هم قبول نمی‌کنم و از مقام دولتی بازنشسته می‌شوم؛ با این حال همچنان در سیاست می‌مانم، زیرا سیاست مانند زندگی است اما کار و پست دولتی نخواهم داشت.

وزیر نفت تصریح کرد: پس از بازنشستگی باید روزی ۱۲ ساعت کار کنم تا زندگی زن و بچه بگذرد.

زنگنه در پاسخ به سوالی مبنی بر قرارداد ۲۵ساله با چین و حضور شرکت‌های چینی در توسعه میادین نفت و گاز ایران، خاطرنشان کرد: دو طرف برای همکاری ابراز علاقه کردند اما نامی مشخص نشده است.

Share