مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان:

صنایع راکد، غیرفعال یا واحدهای نیمه تعطیل را به حالت فعال در می آوریم

سعیدی‌کیا گفت: تلاش می‌شود صنایع کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در فرآیند بهره‌برداری و در وضعیت موجود حفظ کنیم یا صنایع راکد و غیرفعال و یا واحدهای نیمه تعطیل را مجدداً به حالت فعال در آوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فریبرز سعیدی‌کیا در خصوص نقش و وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: دو وظیفه‌یی که شرکت شهرک‌های صنعتی استان و در سطح کلان سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی ایران دنبال می‌کنند «تامین و فراهم کردن زیرساختهای صنعتی» برای سرمایه‌گذاران و استقبال از آن‌هایی که به عرصه‌ی تولید وارد می‌شوند و همچنین «اجرایی کردن مباحث حمایتی از صنایع کوچک» است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی مهمترین و اصلی‌ترین موضوعی را که دنبال می‌کند درون‌زا بودن و برون‌گرا بودن آن است، تاکید کرد: درون‌زا بودن از این حیث که بتواند موضوعات و مشکلات را درون سیستم حل کند و برون‌گرا بودن از این نظر که نگاه به بیرون سیستم داشته باشد و آنچه که عرضه می‌کند را در بازارهای رقابتی به فروش برساند.

سعیدی‌کیا همچنین خاطر نشان کرد: صنایع کوچک و متوسط استان با در نظر گرفتن این دو مبحث مهم «اقتصاد مقاومتی»، تلاش می‌کنند تا به رونق اقتصادی جامعه کمک نمایند.

وی به موضوع حمایت از صنایع کوچک و واحدهای تولیدی متوسط اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود صنایع کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در فرآیند بهره‌برداری و در وضعیت موجود حفظ کنیم یا صنایع راکد و غیرفعال و یا واحدهای نیمه تعطیل را مجدداً به حالت فعال در آوریم همچنین واحدهایی را که پایین‌تر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کنند را به شرایطی برسانیم که در حد ظرفیت خود فعالیت نمایند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان حمایت‌های نرم‌افزاری را روش دیگر حمایت از صنایع کوچک و متوسط استان دانست و گفت: این حمایت‌ها یا در حوزه‌ی تجاری‌سازی محصولات و تولیدات و یا موضوعات آموزشی، مشاوره‌های صنعتی، دوره‌های فنی و صنعتی برای مدیران واحدهای تولیدی و صنایع است تا دانش و بینش آن‌ها را افزایش دهد، شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی تا بتوانیم واحدهای صنعتی را در این شرایط موجود حفظ کنیم یا در شرایط بهبود اقتصادی که عنقریب اتفاق خواهد افتاد، توسعه و گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در پایان این بخش از سخنان خود ایجاد خوشه‌های صنعتی را نیز یکی از برنامه‌های این شرکت برای حفظ صنایع موجود و توسعه‌ی آن‌ها در آینده دانست و از همه‌ی مدیران دستگاه‌های مرتبط با این موضوعات قدردانی و تشکر کرد.

Share